Orzeł lepszy od Piasta Karnin

Orzeł lepszy od Piasta Karnin fot.: sxc.hu

Dużo zdrowia musieli zostawić piłkarze Orła Ząbkowice Śląskie, aby odnieść pierwsze ligowe zwycięstwo. Podopieczni Tomasza Stelmacha zwyciężyli na wyjeździe Piast Karnin 2:1 (1:1) i awansowali w tabeli na niezłą, czwartą lokatę.

Pierwsze minuty były wyrównane, jednak to gospodarze jako pierwsi objęli prowadzenie. Po rzucie wolnym przy linii bocznej na wysokości pola karnego i zamieszaniu w polu karnym spory błąd popełnia Paweł Pukacz, a jego niefrasobliwość wykorzystuje Adam Więckowski i umieszcza futbolówkę w bramce Orła. Biało-niebiescy szybko jednak ruszyli do odrabiania strat i już niewiele ponad dziesięć minut później doprowadzili do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najwyżej w polu karnym wyskoczył Ernest Balicki i ładnym uderzeniem pod poprzeczkę zdobył pierwsze trafienie w tym meczu dla ekipy z miasta Frankensteina.

Do końca pierwszej połowy, pomimo akcji z obu stron, fani goli już nie ujrzeli. W ekipie gospodarzy aktywny był czarnoskóry Stanley Oijego, w ekipie Orła we znaki defensorom rywali dawał się Piotr Woźniak, ale próby zarówno pod jedną jak i drugą bramką nie przynosiły pożądanego efektu. Po 45. minutach 1:1.

Druga część rywalizacji rozpoczeła się od niewielkiej przewagi Piasta, która jednak szybko została zniwelowana i do głosu znów doszli podopieczni Tomasza Stelmacha. W 65. minucie tylko ofiarna interwencja obrońcy beniaminka uchroniła zespół od straty gola - defensor z Karnina wybił zmierzającą do bramki piłkę głową praktycznie z linii bramkowej. Ataki Orła z upływem czasu zaczynały się nasilać - dużo ożywienia w grę biało-niebieskich wprowadzili Damian Szydziak oraz Paweł Moskal. W 82. minucie goście w końcu dopięli swego i na raty pokonali Michała Młynarczyka. Autorem gola był Piotr Woźniak, dla którego był to drugi gol w tym sezonie.

W ostatnich kilku minutach było bardzo nerwowo i arbiter aż dwukrotnie musiał sięgać po czerwone kartki. W 84. minucie za opóźnienie wznowienia gry gości z boiska wyleciał atakujący Piasta Bartłomiej Szamotulski, w 87. minucie za obrażanie arbitra ze strefy technicznej został wyrzucony trener Orła Tomasz Stelmach, a w doliczonym już czasie gry czerwoną kartkę ujrzał kolejny gracz Piasta, Łukasz Wawrzyniak. Do ostatniego gwizdka arbitra rezultat nie uległ zmianie i Orzeł pokonał niżej notowanego rywala, choć samo zwycięstwo nie przyszło łatwo i rywal całkiem wysoko zawiesił poprzeczkę.

Skład Orła: Pukacz - Madej, Szczepek, Okrojek, Gołdyn, Chołuj (70' Moskal), Balicki, Deneka, Cieślak (60' Szydziak), Michalski, Woźniak