Ząbkowicki Orzeł zwycięża

Ząbkowicki Orzeł zwycięża fot.: Orzeł Ząbkowice Śl.

Po nieco pechowej porażce we Wrocławiu z tamtejszą Ślężą podopieczni Tomasza Stelmacha w sobotę pokonali ostatni w tabeli Orzeł Międzyrzecz 3:0 (1:0). Biało-niebiescy mimo, iż zwyciężyli wysoko, to z przebiegu meczu trzeba stwierdzić, że dla ząbkowiczan pojedynek z międzyrzeckim Orłem nie był spacerkiem.

Orzeł Ząbkowice Śląskie w pierwszej połowie nie prezentował się tak, jakby tego oczekiwał trener oraz kibice. Młody zespół przyjezdnych przez pierwsze trzy kwadranse starał się walczyć z ekipą z miasta Frankensteina jak równy z równym i nic nie wskazywało na to, że po 45. minutach będzie przegrywał, a jednak. W 41. minucie spory błąd popełniła defensywa przyjezdnych do spółki z bramkarzem, a z prezentu skorzystał Ernest Balicki, który trafił do siatki i zapewnił Orłowi prowadzenie po pierwszej połowie konfrontacji.

W drugiej odsłonie stroną dominującą byli piłkarze Tomasza Stelmacha, jednak prowadzenie przyszło dopiero na początku piątego kwadransa gry. Po dobrze wykonywanym rzucie wolnym golkiper z Międzyrzecza sparował futbolówkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu w pole karne i ogromnym zamieszaniu szczęśliwie piłka odbiła się od nogi Damiana Okrojka i wpadła do bramki bezradnego bramkarza gości. Goście próbowali zdobyć honorowego gola, ale w sobotnie popołudnie do siatki trafiali tylko miejscowi. W 81. minucie dzieła zniszczenia Orła Międzyrzecz dokonał wracający do zespołu Damian Szydziak. Były gracz Śląska Wrocław popisał się indywidualną akcją, zwiódł kilku rywali i dobrym uderzeniem przy dalszym słupku zmusił Mateusza Bednarskiego do kapitulacji.

Biało-niebiescy odnieśli drugie zwycięstwo w czwartym meczu i zajmują szóste miejsce w tabeli. Piłkarze Tomasza Stelmacha nie zagrali jednak dobrego spotkania i jedyne, z czego może być usatysfakcjonowany trener i kibice to fakt, że pomimo nienajlepszej gry miejscowi zdołali odnieść pewną victorię.

Orzeł Ząbkowice Śląskie: Pukacz, Chołuj (84' Łużny), Szczepek, Okrojek, Gołdyn, Deneka, Michalski, Ernest Balicki, Cieślak (67'Kobrzak), Moskal (46'Szydziak), Woźniak

Orzeł Międzyrzecz: Bednarski, Gołost, Osek (77'Kinal), Rejba, Śliwiński (86'Pałubiak), Humeniuk, Dzięgielewski (81'Gołost), Kwiatkowski, Pałubiak, Waltrowski, Cieciński (74'Kopeć).