W Pałacu Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim rozpoczęła się jubileuszowa, XV edycja zawodów wędkarskich Frankenstein Carp Meeting.
Dolnośląsko-Opolski Meeting Karpiowy to jedno z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń karpiowych w regionie, które co roku przyciąga miłośników wędkarstwa głównie z Dolnego Śląska i Opolszczyzny, ale nie tylko.
W tegorocznej edycji o miano najlepszych walczą 22 drużyny. Skład drużyn tworzą dwie osoby. Niektórzy dodatkowo w swoich teamach mają tzw. runnerów. Zespoły przez najbliższe pięć dni i cztery noce na zbiorniku Kozielno będą rywalizować o prestiżowy tytuł i nagrody.
Organizatorzy podkreślają, że oprócz sportowej rywalizacji równie ważne są integracja środowiska wędkarskiego, wymiana doświadczeń oraz dobra atmosfera.
Przed południem uczestników i gości w wyjątkowej scenerii Pałacu Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim powitał Sylwester Kowal - burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego, życząc wszystkim udanych połowów i rekordowych okazów. W inauguracji wydarzenia uczestniczyły również Grażyna Orczyk - burmistrz Złotego Stoku, Marta Ptasińska - burmistrz Barda oraz Małgorzata Wołczyk - zastępca burmistrza Ziębic.
Po oficjalnym powitaniu uczestników przez gości oraz przedstawicieli samorządów sprawujących patronat nad wydarzeniem, samorządowcy dokonali losowania stanowisk, na których od godz. 16 rozpoczęły się połowy. Już w pierwszych godzinach rywalizacji na macie zameldował się pierwszy okazały karp o wadze 13,78 kg, którego wyholował Jacek Buszkiewicz z Teamu Mikołów.
Przed zawodnikami ponad 100 godzin zmagań wymagających nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale również cierpliwości, odpowiedniej taktyki i odrobiny szczęścia.
em24.pl
XV Frankenstein Carp Meeting rozpoczęty. Tegoroczna inauguracja w wyjątkowej scenerii
2026-06-04 11:34:04
gość: ~Rafał KOsno
Sadystyczne tradycje, myślistwo, łowiectwo, zabijanie zwierząt w imię napchania bembena. Sadystyczne trofea, ucinanie głów, poroży zwierząt i dzika radość z zabijania. POlecam weganizm, weganizm wzmacnia orga(ni)zm, życie bez nałogów, bez uzależnień, w zdrowiu i szczęściu. Gdyby Kononowicz był wege to by żył. Jadł mięso, pił mleko, zmarł w męczarniach na cukrzycę. Gdyby każdy był wege to nie głosowałby na POstytutki tylko na mnie i Federację Zielonych. Tak jak Bogdan z Ząbkowic Śląskich, mięsożerca, hejter, przeC WElony, zatwardziały KOmunista, zbrodniarz z okresu stanu wojennego. PO przywróciło mu zbrodniczą emeryturę a ma krew na rękach. Gdyby był wege to niKOgo by nie zatłukł pałką na Placu Grunwaldzkim w 1981 we Wrocławiu.
2026-06-04 12:59:56
gość: ~Mietek
@~Rafał KOsno
Ale ty jesteś jebniety
2026-06-04 14:41:18
gość: ~Rafał KOsno
@~Mietek
POmagam, nie hejtuję, wyjaśniam, mówię prawdę. Wyjaśniam hejterów i frajerów z POd bramki. Tak jak Wałęsa z Ekipą Tuskiem, Pawlakiem odwołali rząd Olszewskiego bo bali się ujawnienia teczek i lustracji. Gdyby nie zamach stanu na rząd Olszewskiego to dziś platfusowskiej ekipy by nie było. TylKO czubki z urojeniami albo KOmuniści są za PLATFUSKIEM.
2026-06-04 15:33:44
gość: ~Zabkowiczanin
@~Rafał KOsno
To było demokratyczne odwołanie tego premiera ponieważ nie miał wotum zaufania. Gdybyś trochę znał historię to byś wiedział dlaczego tak się stało. Tusk, Wałęsa,Pawlak jak ich wymieniłeś to pozytywnie przeszli weryfikację i nigdy nie współpracowali z komunistycznymi służbami. Nawet Twój Kaczyński jeden i drugi nie współpracowali. Odwołanie gabinetu Olszewskiego było w pełni demokratyczne i zgodne z prawem oraz konstytucją. Odsyłam do audycji Moniki Olejnik, która była świadkiem tych wydarzeń. Razem z Tomaszem Lisem byli w centrum tych wydarzeń.
2026-06-04 16:02:22
gość: ~Paweł z Mickiewicza
@~Zabkowiczanin
To prawda. Tylko wyznawcy pisu wierzą w zamach stanu. Mają obsesję na punkcie zamachów gdy nie idzie po ich myśli.
2026-06-05 09:42:01
gość: ~Fun
@~Zabkowiczanin
To jest demokracja "panowie policzmy glosy" do tego dostęp do akt bezpieki uzyskali ludzie z poza i padły slowa z mownicy sejmowe aby postępowaniem objąć takze prezydenta. Oni juz wiedzieli widzieli listę. Następnie slowa bolka " oni zaszli za daleko" i ta ustawka kto bedzie premierem. Jak to spiewa Kazik "panie Waldku pan sie nie boi 2/3 sejmu za panem stoi" O czym wy ludzie gadacie. Polacy sie dowiedzieli a smród toczy sie do dziś bo głupiego aneksu nie chca ujawnić po tylu latach. Co tam takiego jest? Rak toczy kraj do dziś trzeba bylo rozliczyćich to jak Czesi łącznie z sądami. Mieli byśmy normalny kraj. A nie ludzi co do dziś ciagna za sznurki i sprzedadzą własną matkę aby dana grupa zyla na koszt pracującego społeczeństwa.
2026-06-04 14:43:26
gość: ~Bogdan
@~Rafał KOsno
Ile masz lat przepracowanych ? Co robiłeś w 1981 gdy ojczyzna była nad przepaścią ? Takiemu jak ty to chętnie bym wtłukł pałą do głowy trochę rozumu i pokory, od razu byś wziął się za uczciwą robotę sprzedawczyku z PiS ! Ile ci łachudro PiS placi za te komentarze ?
2026-06-04 16:03:44
gość: ~Paweł z Mickiewicza
@~Bogdan
Dzięki gen. Jaruzelskiemu nie mieliśmy wojny domowej ani interwencji wojsk radzieckich. Ale pisiory wiedzą lepiej...
2026-06-04 19:07:28
gość: ~Normalny
@~Paweł z Mickiewicza
Jprd tu tak poważnie? Co do samych zawodów to rzeczywiście porażka. Jeśli ktoś łowi bo musi zjeść to rozumiem,ale kupować zanęte za 200 zł aby złowić dwa leszcze to jest idiotyzm a nie wypoczynek. Gzdie te czasy jak się robaki kopało,flaszeczka i dobre kumplowskie towarzystwo. A łowienie na czas kilogramy,gdzie tu frajda. Dajcie im agregaty bedzie więcej. Kuźwa święto ale czego. Prawdziwy wędkarz ma w poszanowania te wasze spedy i wspólzawodnictwo. Ale podnoscie składki, opłaty. Na pewno młodzież wybierze wędkarstwo od stania pod budka z piwem.
2026-06-05 15:56:55
gość: ~Ja
@~Normalny jedyny leszcz w tym całym towarzystwie to ty. Gdzie ty masz zanęty za 200zl. No chyba, że nabijają takiego frajera jak ty.
2026-06-05 23:38:27
gość: ~Normalny
ostatnio dodany post
@~Ja
to jedź na jakikolwiek akwen i zobacz jak wrzucana jest zanęta wiadrami, ale w zasadzie to co ja tam wiem. Dla zaspokojenie twojej ciekawości u mnie robaki i od czasu do czasu coś się tam skusi.
2026-06-05 09:44:51
gość: ~Fun
@~Paweł z Mickiewicza
W kopalniach też walczyli z kacapami? Archiwalne filmy z odprawy jak dzieła Polskę na generałów który bedzie pacyfikowal dane województwo. Wyprowadzić armię na własny narod. Wstydzu nie macie pisząc te bzdury. Ale idzie powoli na was czas.
2026-06-04 19:37:35
gość: ~obywatel
@~Bogdan
Rafałku nie denerwuj się wiemy że Bogdan i Rafał KOsno to ta sama osoba.I doradziłem Pawłowi z Mickiewicza żeby podpisywał się Paweł Mickiewicz czyli jego imieniem i nazwiskiem.Czekamy aż podszyjesz się pod niego i jesteś skończony.
2026-06-04 23:04:46
gość: ~www
@~obywatel
Dlaczego mu tak pomagasz.Rozumiem że ktoś jest hejterem i podszywaczem ale czy on nie może tego załatwić jakoś sam
2026-06-05 07:13:26
gość: ~Paweł z Mickiewicza
@~obywatel
On już mnie sąsiedzie nie interesuje mam już inny nick a on niech sobie pisze z mojego starego nicu jak chce.
2026-06-05 10:41:44
gość: ~Pijus
@~Bogdan
Byłeś głupi i do innej roboty się nie nadawałeś,wręczyli ci Lolę,kwadratowy kask i wypuścili na ulicę naparzać ludzi.Jesteś jełop i tyle.
2026-06-05 07:16:36
gość: ~Rafał KOsno pisi zarodek
@~Rafał KOsno
Wyłącz tv republikę i koniecznie zapisz się do pisu.
2026-06-05 08:43:55
gość: ~gość
@~Rafał KOsno
nie ma takiego słowa: bemben.Reszta twojego tekstu no bzdury i nienawiść. Idź się lecz.Nie pisz nic więcej.
2026-06-05 08:45:01
gość: ~gość
@~Rafał KOsno
nie ma takiego słowa: bemben.Reszta twojego tekstu no bzdury i nienawiść. Idź się lecz.Nie pisz nic więcej.
REKLAMA
REKLAMA