Mieszkańcy Ziębic w ostatnich dniach zwrócili uwagę na flagi, które pojawiły się na rondzie u zbiegu ulic Wojska Polskiego, Wałowej i Zamkowej.
Wiele osób pytało o ich znaczenie. Wszystko jest już jasne – już w najbliższą sobotę rondo oficjalnie otrzyma nazwę Ronda Miast Partnerskich.
Uroczyste nadanie nazwy odbędzie się podczas sesji Rady Miejskiej w Ziębicach. Nowa nazwa ma podkreślać wieloletnią współpracę miasta z zagranicznymi partnerami oraz znaczenie międzynarodowych kontaktów rozwijanych przez samorząd.
Na rondzie pojawiły się flagi Polski oraz trzech miast partnerskich Ziębic. Miasto posiada obecnie trzy oficjalne umowy partnerskie. Są to:
To właśnie symbole tych państw można zobaczyć obecnie przy rondzie.
Partnerstwa miast obejmują współpracę w różnych dziedzinach, m.in. kulturze, edukacji, sporcie oraz wymianie doświadczeń samorządowych. Nadanie nazwy Rondo Miast Partnerskich ma być wyrazem uznania dla wieloletnich relacji, które Ziębice rozwijają z zagranicznymi samorządami.
Oficjalne odsłonięcie nazwy i związane z tym uroczystości zaplanowano na sobotę podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Ziębicach.
em24.pl
Rondo Miast Partnerskich w Ziębicach. Wyjaśniamy, skąd pojawiły się flagi
2026-06-03 19:29:46
gość: ~Mieszkaniec
Zajefajnie, bedzie przeciecie wstegi, biba, oczywiscie cieply Wiktorek tez bedzie. A może byscie te barierki naprawili przed ucztą i dziure w chodniku załatali.
2026-06-04 12:35:16
gość: ~Ernst
@~Mieszkaniec
Po co obrażasz pajacu Wiktora. Ciepły to ty jesteś. A tę dziurę możesz sam zalepić w ramach pracy społecznej i barierkę napraw i ciągnij się
2026-06-04 19:52:38
gość: ~Mieszkaniec
@~Ernst
a co w oarze z ciepłym chodzisz pedale je.ba.ny.
2026-06-04 20:03:24
gość: ~Ernst
@~Mieszkaniec
Pedał jeb....to cię robił
2026-06-04 21:27:02
gość: ~Mieszkaniec
@~Ernst
Całe szczescie wy dwa je.ba.ne pedaly nic wiecej nie zrobicie.
2026-06-04 21:28:56
gość: ~Cieply Wiktorek
@~Mieszkaniec
Co chcecie od mojego kochasia emsta, jutro kochanie sie stykniemy.
2026-06-03 21:30:56
gość: ~Heh
Może jeszcze ukraińska powieście i z Wiktora twarzy przed wyborami na burmistrza Xd
2026-06-04 10:03:55
gość: ~Ernst
@~Heh
Wystarczy że na twoją niewyparzoną ludzie muszą się patrzyć jak tylko wyjedziesz z domu
2026-06-04 10:39:06
gość: ~Jenot
@~Ernst Co wiktorek występujesz pod ksywką Ernest.
2026-06-04 11:29:14
gość: ~Sigma
(this post was banned by administrator)
2026-06-04 12:30:09
gość: ~Ernst
@~Sigma
Lepiej wróć do domu i zobacz czy twojej starej nie zapina
2026-06-04 15:45:54
gość: ~Sigma
(this post was banned by administrator)
2026-06-04 17:39:36
gość: ~Ernst
@~Sigma
Szybko leciałaś do domu- pampers pełny:)
2026-06-04 17:44:11
gość: ~Ernst
@~Sigma
Cwana jesteś pisać anonimowo jak każdy z was. Jechać po człowieku każdy potrafi. Jak tacy cwani jesteście to podpisujcie się swoim nazwiskiem. Buractwo!!! Dajcie chłopakowi spokój!!!!!! Odpi...się od Wiktora raz na zawsze
2026-06-04 17:22:00
gość: ~Adam
@~Sigma
Czemu obrażasz osobę?
Zazdrościsz stanowiska.Co cię obchodzi kto co robi w Tciu,ogarnij się.
2026-06-04 17:35:50
gość: ~Ernst
@~Adam
Obraża bo zazdrości. Pewnie sam -sama pragnie bolca.
2026-06-04 12:33:02
gość: ~Ernst
@~Jenot
Wiktorek ma kolegów i nie potrzebuje się ukrywać pod pseudonimem w porównaniu z tobą. Jenot co to qrwa jest za paszkwil
2026-06-04 17:04:31
gość: ~Hmm
Idiotyczna nazwa. Mieszkam w Ziębicach całe życie i nie widzę żebyśmy mieli coś z tego partnerstwa prócz wycieczek uczniów do tych miast.
2026-06-04 17:38:22
gość: ~Ernst
@~Hmm
A co chciałbyś mieć z tego? 1000000 dolarów?
2026-06-04 20:35:35
gość: ~Hmm
@~Ernst
Nic, dlatego tym bardziej to partnerstwo nie zasługuje na rondo swojego imienia.
2026-06-05 06:23:41
gość: ~Ernst
@~Hmm
Mogli nazwać rondo imieniem Hmm:)))
2026-06-05 07:14:30
gość: ~pedalski książę
@~Ernst
Imieniem Wiktora Ochała?
2026-06-05 13:42:53
gość: ~Hmm
@~Ernst
Żałosny jesteś, brak ci argumentów to atakujesz personalnie.
2026-06-05 08:36:05
gość: ~Obywatel
@~Hmm
Zawsze coś Wam musi nie pasować. Nazwa jak nazwa, neutralna i pasuje.
A co mieliśmy z tego, że Kasprzyk, którego imię dodtala ulica przy hali, był mistrzem olimpijskim? Nic to Ziębicom nie dało. Ani mieszkancom. Tak samo jak nic nie dała Edyta Górniak. Na to samo wychodzi idąc twoim tokiem myślenia.
2026-06-05 13:47:17
gość: ~Hmm
@~Obywatel
Marian Kasprzyk to legenda. Znany w całej Polsce. Inspiracja dla wielu pokoleń młodych sportowców i jak najbardziej zasługuje na ulicę swojego imienia. A to partnerstwo to co to ma być?
2026-06-05 13:57:38
gość: ~Obywatel
@~Hmm
Nie piszę, że nie zasługuje. I wiadomo, że jest legendą. Ale jak to się przełożyło na korzyści dla Ziębic, w których mieszkał tylko kilka lat? Nie przełożyło się w żaden sposób. Tak jak i to partnerstwo.
2026-06-05 16:42:01
gość: ~Hmm
@~Obywatel
Może i masz racje, ale strat też nie mamy. Natomiast ciekawi mnie ile nasze miasto kosztuje choćby obecna wizyta Amerykanów z miasta partnerskiego. Bo jeśli Amerykanie opłacają wszystko ze swojej kieszeni to jest ok, ale jeśli idzie na to choćby złotówka z kasy miejskiej czyli naszej, to nie dość że korzyści z tego nie ma to jeszcze same straty.
2026-06-05 20:43:25
gość: ~hipokryta
ostatnio dodany post
@~Obywatel
Zawsze ci coś musi nie pasować, UBwatel.
Weź, już zamknij mordę.
REKLAMA
REKLAMA