Express-Miejski.pl

84-latek stracił 3.5 tys. zł. Policja ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod dobroczyńców

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: magnific.com

Mieszkaniec gminy Kamieniec Ząbkowicki padł ofiarą oszusta podającego się za przedstawiciela organizacji pomagającej seniorom.

84-letni mieszkaniec gminy Kamieniec Ząbkowicki stracił 3500 złotych po tym, jak do jego domu przyszedł mężczyzna podający się za przedstawiciela organizacji niosącej pomoc osobom starszym. 

- Nieznajomy wręczył seniorowi drobne upominki, a następnie poprosił o niewielki datek na działalność organizacji. W trakcie rozmowy sprawca uzyskał informację, gdzie starszy mężczyzna przechowuje swoje oszczędności. Wykorzystując chwilę nieuwagi pokrzywdzonego, dokonał kradzieży gotówki w kwocie 3500 złotych, po czym oddalił się z miejsca - informuje asp. szt. Paweł Pitoń z ząbkowickiej policji.

Funkcjonariusze podkreślają, że jest to kolejny przypadek, w którym przestępcy wykorzystują zaufanie i chęć niesienia pomocy przez osoby starsze. W związku z tym apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas kontaktów z nieznajomymi.

Policja przypomina, aby nie wpuszczać do domu obcych osób bez wcześniejszego upewnienia się, kim są i jaki jest cel ich wizyty. Ważne jest również, by nie informować nieznajomych o miejscu przechowywania pieniędzy, kosztowności czy dokumentów.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości funkcjonariusze zalecają kontakt z rodziną, sąsiadami lub Policją. Mundurowi zachęcają także do rozmów z seniorami na temat zagrożeń związanych z oszustwami i kradzieżami oraz do zgłaszania wszelkich podejrzanych sytuacji.

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • 84-latek stracił 3.5 tys. zł. Policja ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod dobroczyńców

    2026-06-03 12:15:05

    gość: ~Bogdan

    jak głupi to co

  • 2026-06-03 15:57:30

    gość: ~Pijus

    @~Bogdan
    Kiedyś najgłupszych rekrutowali do milicji i ZOMO,bo taki cymbał jak ty do innej pracy się nie nadawł

  • 2026-06-04 21:17:03

    gość: ~obywatel

    ostatnio dodany post

    @~Bogdan
    Jakby nie był głupi to jadł by wege prawda Rafałku

REKLAMA