Wiata biesiadna w Błotnicy oficjalnie otwarta. Mieszkańcy wspólnie świętowali zakończenie inwestycji fot.: UMiG Złoty Stok
30 maja mieszkańcy Błotnicy oraz zaproszeni goście wspólnie świętowali zakończenie budowy nowej wiaty biesiadnej.
Uroczystość zorganizowali sołtys, Rada Sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Błotnicy. Wydarzenie zgromadziło mieszkańców, samorządowców i przedstawicieli lokalnych organizacji.
Budowa wiaty była jednym z najważniejszych przedsięwzięć realizowanych w ostatnich latach w sołectwie. Inwestycję podzielono na pięć etapów, a jej realizacja była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Gminy Złoty Stok oraz dofinansowaniu pozyskanemu w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.
Oficjalnego poświęcenia nowego obiektu dokonał ks. Marcin Januszkiewicz. Po symbolicznym oddaniu wiaty do użytku mieszkańcy mogli już w pełni korzystać z nowej przestrzeni przeznaczonej do integracji i organizacji wydarzeń społecznych.
W uroczystości uczestniczyli m.in. burmistrz Złotego Stoku Grażyna Orczyk, radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Adam Jasnikowski, przedstawiciel marszałka województwa Tomasz Wolanin, przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Ruszkowska wraz z radnymi i sołtysami gminy, radni powiatowi Krystyna Grzech i Witold Wiśniewski, skarbnik gminy Monika Król, przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich, stowarzyszenia „Dostrzec Każdego”, Ochotniczej Straży Pożarnej z Topoli oraz mieszkańcy Błotnicy i okolicznych miejscowości.
Nie zabrakło także atrakcji artystycznych. O bogaty program wydarzenia zadbał sołtys Jarosław Gembara. Na scenie wystąpili Zespół Złoty Potok, muzyk i autor tekstów Piotr Kanarek, finalistka programu „The Voice Kids” Milena Gajek oraz Emilia Zawałek.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się również strefa gastronomiczna przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Błotnicy. Na uczestników czekały regionalne potrawy i domowe wypieki, które doskonale wpisały się w atmosferę wspólnego świętowania.
Uroczystość zakończyła się biesiadą trwającą do późnych godzin wieczornych. Mieszkańcy podkreślali, że nowa wiata będzie ważnym miejscem spotkań, integracji i organizacji lokalnych inicjatyw.
Nowo otwarty obiekt ma służyć społeczności przez wiele lat, stając się centrum życia społecznego Błotnicy i miejscem budowania sąsiedzkich relacji.
UM Złoty Stok
Wiata biesiadna w Błotnicy oficjalnie otwarta. Mieszkańcy wspólnie świętowali zakończenie inwestycji
2026-06-03 09:48:04
gość: ~Bogdan
Czy można z tej wiaty korzystać cały czas ?
2026-06-03 10:00:11
gość: ~Jacek
Dobrze że jeszcze premiera i prezydenta nie było taki sukces
2026-06-03 10:22:00
gość: ~Bogdan
@~Jacek
To dzięki premierowi masz takie rzeczy. Za PiSu miałbyś obesrany wychodek.
2026-06-03 11:52:31
gość: ~Placek
@~Jacek Nic nie robią - źle. Coś robią - źle. Jesteś jednym z tych typków zawodowo nastawionych negatywnie. Proponuję: cztery kroki w tył - już? A teraz bieg na wprost i głową w ścianę.
2026-06-03 13:41:11
gość: ~Flacha
Będzie " Góralu czy ci nie żal. " Pije Kuba do...."
2026-06-03 18:59:52
gość: ~Jola
ostatnio dodany post
A kto robił odbiór ? Też ta "mądra" co ewangelika ? A taka mądra niby była, taka mądra, a tu cyrk
REKLAMA
REKLAMA