Delegacja z partnerskiego miasta Brighton już w Ziębicach. Gościom z USA przewodzi burmistrz fot.: UM Ziębice
Do Ziębic dotarła delegacja z partnerskiego miasta Brighton w stanie Kolorado w Stanach Zjednoczonych.
Wśród gości znajduje się burmistrz amerykańskiego miasta oraz przedstawiciele lokalnej społeczności, którzy przez najbliższe dni będą uczestniczyć w spotkaniach i wydarzeniach przygotowanych przez gospodarzy.
Przybyłych gości powitano w internacie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Ziębicach. Wizyta jest kolejnym elementem wieloletniej współpracy partnerskiej pomiędzy Ziębicami i Brighton, która od lat służy budowaniu relacji między mieszkańcami obu miast oraz wymianie doświadczeń w różnych dziedzinach życia społecznego, kulturalnego i edukacyjnego.
Pobyt delegacji będzie okazją do poznania regionu, lokalnych instytucji oraz najważniejszych atrakcji gminy. Nie zabraknie także rozmów dotyczących dalszej współpracy pomiędzy samorządami.
Partnerstwo Ziębic i Brighton od lat stanowi przykład udanej współpracy międzynarodowej, a wzajemne wizyty mieszkańców i przedstawicieli władz lokalnych przyczyniają się do zacieśniania więzi pomiędzy społecznościami.
em24.pl / UM Ziębice
Delegacja z partnerskiego miasta Brighton już w Ziębicach. Gościom z USA przewodzi burmistrz
2026-06-02 10:48:34
gość: ~jaion
to kiedy burmistrz Ziębic poleci z rewizytą?
A co konkretnie dla mieszkańców daje taka wizyta?
" wymianie doświadczeń w różnych dziedzinach życia społecznego, kulturalnego i edukacyjnego"
wycieczka panie, po prostu wycieczka za państwową kasę
2026-06-02 14:39:33
gość: ~Jo
@~jaion
Już byli z rewizyta plus wybrańcy. Zabawa trwa
2026-06-02 15:46:34
gość: ~Juras
@~jaion Ubytek w budżecie, utrzymać ich trza przecie.
2026-06-02 14:32:49
gość: ~Lokalny
Daje radość Wiktorowi bo znowu na pierwszym planie jakby ważniejszych osób nie było.
2026-06-02 15:34:08
gość: ~Jolka
Widzicie Wiktora jak ciężko pracuje. W godzinach pracy obija się.
2026-06-02 15:45:09
gość: ~Kuba
Ziębiczanie cieszcie się zielone przywieżli, pogracie sobie w zielone.Przez kilka dni będą na waszym utrzymaniu.
2026-06-03 11:03:03
gość: ~Stary
Sami młodzi przyjechali .
2026-06-03 11:03:04
gość: ~Stary
Sami młodzi przyjechali .
2026-06-03 11:14:46
gość: ~soyjan
ostatnio dodany post
oł yea znowu Wiktor
REKLAMA
REKLAMA