Express-Miejski.pl

Delegacja z partnerskiego miasta Brighton już w Ziębicach. Gościom z USA przewodzi burmistrz

Delegacja z partnerskiego miasta Brighton już w Ziębicach. Gościom z USA przewodzi burmistrz

Delegacja z partnerskiego miasta Brighton już w Ziębicach. Gościom z USA przewodzi burmistrz fot.: UM Ziębice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Do Ziębic dotarła delegacja z partnerskiego miasta Brighton w stanie Kolorado w Stanach Zjednoczonych.

Wśród gości znajduje się burmistrz amerykańskiego miasta oraz przedstawiciele lokalnej społeczności, którzy przez najbliższe dni będą uczestniczyć w spotkaniach i wydarzeniach przygotowanych przez gospodarzy.

Przybyłych gości powitano w internacie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Ziębicach. Wizyta jest kolejnym elementem wieloletniej współpracy partnerskiej pomiędzy Ziębicami i Brighton, która od lat służy budowaniu relacji między mieszkańcami obu miast oraz wymianie doświadczeń w różnych dziedzinach życia społecznego, kulturalnego i edukacyjnego.

Pobyt delegacji będzie okazją do poznania regionu, lokalnych instytucji oraz najważniejszych atrakcji gminy. Nie zabraknie także rozmów dotyczących dalszej współpracy pomiędzy samorządami.

Partnerstwo Ziębic i Brighton od lat stanowi przykład udanej współpracy międzynarodowej, a wzajemne wizyty mieszkańców i przedstawicieli władz lokalnych przyczyniają się do zacieśniania więzi pomiędzy społecznościami.

em24.pl / UM Ziębice

9

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Delegacja z partnerskiego miasta Brighton już w Ziębicach. Gościom z USA przewodzi burmistrz

    2026-06-02 10:48:34

    gość: ~jaion

    to kiedy burmistrz Ziębic poleci z rewizytą?
    A co konkretnie dla mieszkańców daje taka wizyta?
    " wymianie doświadczeń w różnych dziedzinach życia społecznego, kulturalnego i edukacyjnego"

    wycieczka panie, po prostu wycieczka za państwową kasę

  • 2026-06-02 14:39:33

    gość: ~Jo

    @~jaion
    Już byli z rewizyta plus wybrańcy. Zabawa trwa

  • 2026-06-02 15:46:34

    gość: ~Juras

    @~jaion Ubytek w budżecie, utrzymać ich trza przecie.

  • 2026-06-02 14:32:49

    gość: ~Lokalny

    Daje radość Wiktorowi bo znowu na pierwszym planie jakby ważniejszych osób nie było.

  • 2026-06-02 15:34:08

    gość: ~Jolka

    Widzicie Wiktora jak ciężko pracuje. W godzinach pracy obija się.

  • 2026-06-02 15:45:09

    gość: ~Kuba

    Ziębiczanie cieszcie się zielone przywieżli, pogracie sobie w zielone.Przez kilka dni będą na waszym utrzymaniu.

  • 2026-06-03 11:03:03

    gość: ~Stary

    Sami młodzi przyjechali .

  • 2026-06-03 11:03:04

    gość: ~Stary

    Sami młodzi przyjechali .

  • 2026-06-03 11:14:46

    gość: ~soyjan

    ostatnio dodany post

    oł yea znowu Wiktor

REKLAMA