Zderzenie dwóch aut na skrzyżowaniu ul. Wrocławskiej z Żeromskiego i Waryńskiego [foto] fot.: em24.pl
30 maja około godz. 14.30 na skrzyżowaniu sterowanym za pomocą sygnalizacji świetlnej w Ząbkowicach Śląskich doszło do zderzenia dwóch aut. Trwa akcja służb ratunkowych.
W zdarzeniu uczestniczyły samochody osobowe marki Ford i Dacia. W wyniku zderzenia jeden z pojazdów dachował. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną było niezastosowanie się jednego z kierujących do sygnalizacji świetlnej. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze policji.
Łącznie pojazdami podróżowało sześć osób. Wszyscy uczestnicy znajdują się pod opieką przybyłych na miejsce zespołów ratownictwa medycznego.
Na miejscu swoje czynności prowadzą policjanci, strażacy oraz zespoły ratownictwa medycznego. W miejscu zdarzenia występują bardzo duże utrudnienia w ruchu. Na czas działań służb policja apeluje o wybieranie alternatywnych tras przejazdu.
[AKTULIZACJA, godz. 23.30]: - 32-letni kierujący fordem, mieszkaniec powiatu ząbkowickiego, nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej nadającej sygnał czerwony i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Dacia, który wjeżdżał na skrzyżowanie - informuje Paweł Pitoń z ząbkowickiej policji. Fordem podróżowała również 32-letnia pasażerka, także mieszkanka powiatu ząbkowickiego. Z kolei w dacii znajdowali się 76-letni kierowca z powiatu wrocławskiego, 68-letnia pasażerka oraz dwoje nastolatków w wieku 14 i 15 lat, mieszkańcy powiatu ząbkowickiego.
Na miejsce zadysponowano zespoły ratownictwa medycznego, które po przebadaniu uczestników zdarzenia podjęły decyzję o przewiezieniu do szpitala w Polanicy-Zdroju kierowcy i pasażerki dacii. Natomiast dwoje nastolatków zostało przetransportowanych do szpitala we Wrocławiu.
- Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 68-letnia pasażerka dacii doznała otarcia prawego łokcia. Po udzieleniu pomocy medycznej została zwolniona do domu. U 76-letniego kierowcy stwierdzono nieokreślony uraz głowy i jest on nadal hospitalizowany. Nastolatkowie także pozostali w szpitalu na obserwacji - dodaje policjant.
Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi i korzystali z pasów bezpieczeństwa.
em24.pl
Dachowanie po zderzeniu aut na skrzyżowaniu ul. Wrocławskiej z Żeromskiego i Waryńskiego [foto]
2026-05-30 15:27:51
gość: ~Hh
Strzałka warunkowa do jazdy w prawo tam jest do wywalenia. Zbyt kolizyjna jest do tego przejście dla pieszych ze słabą widocznością.
2026-05-30 15:42:40
gość: ~Qrr
@~Hh
Jak wywalisz strzałkę to korki będą do 1 Mają.
2026-05-30 18:22:59
gość: ~aaa
@~Hh
Za strzałką masz pas do włączania się do ruchu, nie jest ona kolizyjna.
2026-05-31 11:10:09
gość: ~Juliusz Cezar
@~aaa
Najwidoczniej mowa o światłach z Wroclawskiej na Żeromskiego .Koles najprawdopodobniej przez rozkojarzenie wziął warunek za zielone do jazdy na wprost i dzwon gotowy
2026-05-31 03:40:03
gość: ~Bredzisz
@~Hh
Przecież dla strzałki jest kilkanaście metrów osobnego pasa
2026-06-01 07:12:44
gość: ~to ty Bredzisz
@~Bredzisz
Dla strzałki warunkowej z pod wiaduktu w Żeromskiego jest kilkanaście metrów osobnego pasa? To chyba u ciebie na wsi.
2026-05-30 15:33:09
gość: ~Autor
Tylko że tam często w sobotę i niedzielę wyłączają światła potem niektórzy nie wiedzą jak jeździć zapominają kto ma pierwszeństwa
2026-05-30 19:59:42
gość: ~Jo
@~Autor
Nie powinno to być problemem dla normalnego kierowcy
2026-05-30 17:57:10
gość: ~rondziarz
Światła już są to dorzucić do tego jeszcze rondo, tunel i estakadę.
2026-05-31 03:41:34
gość: ~Tak jest
@~rondziarz
A na środku jeszcze policjant kierujący ruchem
2026-05-30 22:13:40
gość: ~qwerty
Skąd oni tyle ambulansów ściągnęli? Wg oznaczeń dwa z Ząbkowic, jeden z Ziebic i dwa z niewidocznymi oznaczeniami na zdjęciach. Wystarczy jedna stłuczka i nasze pogotowie jest zablokowane?
2026-05-30 23:01:01
gość: ~KC
Chodzę często przez to przejście i widzę, że przyjeżdżanie na czerwonym to norma. Zwłaszcza z Żeromskiego na Waryńskiego. Cud, że wypadek dopiero teraz
2026-05-31 00:57:34
gość: ~Sor
Po wstępnych diagnozach stwierdzono,że te nieokreślone urazy głowy to jednak nadużywanie telewizji TVN24.
2026-05-31 06:57:11
gość: ~aaa
@~Sor
Dla ciebie to najważniejsze że wojna polsko-polska trwa i ruski się cieszy, jak możesz mieć tak pos.any łeb?
2026-06-01 07:32:54
gość: ~Sorpisipajac
@~Sor
Musiał uaktywnić sie przygłup oglądający republikę.
2026-06-01 07:35:11
gość: ~brak słów
ostatnio dodany post
I uaktywnili się specjaliści wszelkiej maści od ruchu drogowego.
2026-05-31 08:30:04
gość: ~Yyy
Od kiedy policja wydaje wyroki bez konsultacji z technikami którzy byli na miejscu i dopiero ustalali przebieg wydarzeń i nie wydali jeszcze opini kto jest winny. Na dzień dzisiejszy oby dwaj kierowcy są brani pod uwagę jako współwinni
2026-05-31 08:54:20
gość: ~Mieszkaniec
@~Yyy
Może dlatego że jest kamera obok sklepu rowerowego
2026-05-31 09:06:49
gość: ~Ja
@~Mieszkaniec
Kamera , która nie obejmuje sygnalizacji świetlnej,tylko samo skrzyżowanie
2026-06-01 07:31:05
gość: ~Ja to w wojskudupa
@~Ja
może zdarzenie nagrało się i to oglądali?
2026-05-31 09:25:12
gość: ~Yyy
@~Mieszkaniec
Policja nie ma prawa sama przesądzać o winie bez ustaleń techników, kryminalnych i opinii biegłego, którzy byli na miejscu.
2026-05-31 08:36:16
gość: ~mieszkaniec
Jada na czerwonym sam widzaialem to banda nie kierowcy
2026-05-31 08:58:24
gość: ~Leon z Mickiewicza
największy horror to przy Orlenie na Kłodzkiej,mam zielone światło do skrętu na Kamieniec jadąc z dołu Ząbkowic ponieważ od Braszowic rozpędzone Tiry,nie mogą wyhamować i przelatują już na czerwonym świetle tylko patrzeć jak tam będzie tragedia
2026-05-31 09:59:39
gość: ~paweł pawcio
Zastanawiam się czy kiedyś na tym skrzyżowaniu będzie jakaś informacja jak wjechać w ul.Mickiewicza.Bo ktoś kto tu nie mieszka nie ma zielonego pojęcia jak tam trafić
2026-05-31 12:42:14
gość: ~Daleko od PiSU
@~paweł pawcio
Kiedyś tam był wjazd jak jechałeś od strony miasta można było skręcić lekko na ukos w lewo ale to był niebezpieczny manewr musiałeś uważac ze wszystkich stron czy nic nie jedzie.Dlatego tam teraz posadzili jakiś kwiatki i zablokowali wjazd.Ale rzeczywiście tam żeby się dostać na tą ulice trzeba trzeba wjechać w ul.Waryńskiego i tam jest tzw dziki przejazd samochodem.Kto nie zna miasta będzie musiał się nieźle natrudzić.A od Traugutta nie wjedziesz bo to droga jednokierunkowa.
2026-05-31 16:02:39
gość: ~Beata
Szkoda mi tego starszego Pana z wnuczką.
2026-05-31 22:02:33
gość: ~pio pio
@~Beata
Mi też ale co zrobić.
2026-06-01 07:30:43
gość: ~xxxx
@~paweł pawcio
nawigacji w telefonie nie ma?
REKLAMA
REKLAMA