28 maja odbyła się sesja absolutoryjna, na której Rada Powiatu Ząbkowickiego udzieliła Zarządowi Powiatu Ząbkowickiego wotum zaufania oraz absolutorium za 2025 rok.
Zatwierdzono również sprawozdanie finansowe, wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za rok 2025. Regionalna Izba Obrachunkowa we Wrocławiu pozytywnie zaopiniowała wykonanie budżetu za 2025 rok, potwierdzając prawidłowość i odpowiedzialność prowadzenia finansów przez Powiat Ząbkowicki.
Zeszłoroczny budżet stworzył bardzo wiele możliwości inwestycyjnych oraz zadań, z których część została już terminowo zrealizowana, a kolejne są kontynuowane w bieżącym roku. Wynik budżetu bieżącego wskazuje na zdolność jednostki samorządu terytorialnego do realizacji inwestycji i spłaty zobowiązań bez konieczności pozyskiwania finansowania zewnętrznego.
Dochody ogółem w 2025 roku wyniosły 193 383 301,92 zł. Wydatki ogółem wyniosły 189 611 060,76 zł. Nadwyżka budżetowa wyniosła 3 772 241,16 zł. Różnica pomiędzy dochodami bieżącymi a wydatkami bieżącymi (czyli wynik operacyjny budżetu) w 2025 r. wyniosła 8 217 322,56 zł. Wydatki majątkowe w kwocie 24 302 362,06 zł zostały przeznaczone na realizację następujących przedsięwzięć:
W trakcie sesji przedstawiono również raport o stanie Powiatu Ząbkowickiego za 2025 rok. Po prezentacji raportu odbyła się debata, w której udział wzięli radni.
Omówiono sprawozdania roczne: z wykonania budżetu w 2025 roku oraz rozpatrzono m.in. projekty uchwał w sprawie zmian w wieloletniej prognozie finansowej Powiatu; zmian w budżecie Powiatu; w sprawie podniesienia wysokości wynagrodzenia dla rodzin zawodowych i prowadzących rodzinne domy dziecka na terenie powiatu i inne.
Starosta Ząbkowicki Roman Fester, serdecznie podziękował Radnym Powiatu Ząbkowickiego za udzielone absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu. Szczególne słowa uznania skierował do służb finansowych Starostwa za dobrą konstrukcję budżetu i nadzór nad jego realizacją oraz do Dyrektorów i kierowników wydziałów za zaangażowanie i sumienne wypełnianie swoich obowiązków.
Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich
Udzielone absolutorium za 2025 rok jako wyraz zaufania dla działań Zarządu Powiatu Ząbkowickiego
2026-05-28 13:59:09
gość: ~Błąd
Krótko: to błąd.
I nie chodzi mi o to, że niektóre panie nie wiedzą jak się rozlicza delegacje...
2026-05-28 16:02:39
gość: ~Mieszkaniec
A co z tą aferą delegacyjną?
2026-05-28 16:10:04
gość: ~Nic
@~Mieszkaniec Jaką aferą? Nic się nie stało. TO zwykła pomyłka. Każdemu się zdarza zapomnieć czym i gdzie się jechało. Następnie wypisać delegacje. Czepiasz się nieważnych szczegółów. Stówa czy dwieście jakieś drobne bez znaczenia. Pewnie zawsze się udawało teraz ktoś się doczepił. Do się rozchodzi i będzie git.
2026-05-28 16:17:10
gość: ~Mieszkaniec
Żenada. Zero honoru. Delegacji Wam nie zapomnimy. Hotel dla wice ze spa a potem klepanie się po pleckach
2026-05-28 16:36:15
gość: ~widz
rio to jeden pić
2026-05-28 21:02:00
gość: ~Mieszkaniec
Cały ten powiat jak i gmina jest nieudolnie zarządzana.
2026-05-29 00:31:03
gość: ~ZC
@~Mieszkaniec
dlaczego nieudolnie?
2026-05-29 07:16:42
gość: ~abba ojcze
@~ZC
Kogo i o co ty się pytasz? Przecież i tak nic nie rozumie.
2026-05-29 06:24:19
gość: ~Adam
Co się czepiacie tych na dole za groszowe sprawy jak wybieracie głowę państwa który nie pamięta ile ma mieszkań w rzeczywistości i jak je pozyskał dodatkowo wspierał zondakrypto ale jak mówią Pisiory człowiek kandydat a prezydent to dwie różne osoby i tak można wymieniać od Pinokia po Czarneckiego a wy się pierdół czepiacie
2026-05-29 08:30:13
gość: ~mnm
@~Adam
Ot, tak ci się bredzi.....
2026-05-29 13:24:26
gość: ~A23
@~Adam
Czy działaczka Platformy Obywatelskiej z Klodzka, skazana w aferze zoofilsko-pedofilskiej, przypomniała już sobie jakie rasy psów jej dogadzaly?
2026-05-29 14:11:51
gość: ~A23lubi psiaczki
@~A23
Tak przypomniała sobie, to była twoja sunia.
2026-06-04 13:04:55
gość: ~Ak
ostatnio dodany post
@~A23lubi psiaczki
Ty też możesz jej krocze wylizać zawsze to robiłeś
2026-05-29 09:21:48
gość: ~paweł i beata z sienkiewicza
najlepszy starosta-emeryt rządzi ze swoją rodziną Soprano już 40 lat ,tak trzymać p.Romku następne 40 lat brawo
2026-05-30 14:06:09
gość: ~madziar
Pani delegacja to ma tupet. Lansuje się na całego w myśl hasła - Co Cię nie zabije to Cię wzmocni. Pani Sekretarz zniknęłą nie ma jej nigdzie, za to Pani delegacja nadrabia. Jest wszędzie !
REKLAMA
REKLAMA