Express-Miejski.pl

Miliony dla OSP po powodzi. Kamieniec Ząbkowicki, Stoszowice i Budzów z unijnym wsparciem

Remiza strażaków-ochotników z Kamieńca Ząbkowickiego I została zalana podczas powodzi we wrześniu 2024 roku

Remiza strażaków-ochotników z Kamieńca Ząbkowickiego I została zalana podczas powodzi we wrześniu 2024 roku fot.: OSP Kamieniec Ząbkowicki I

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu ząbkowickiego otrzymają wielomilionowe wsparcie na odbudowę infrastruktury zniszczonej podczas powodzi.

Środki pochodzą z programu „Fundusze Europejskie na rzecz odbudowy i odporności Dolnego Śląska”, realizowanego przez samorząd województwa dolnośląskiego.

Wsparcie trafi m.in. do gminy Kamieniec Ząbkowicki oraz gminy Stoszowice, gdzie zaplanowano odbudowę i modernizację strażackiej infrastruktury.

Blisko 800 tys. zł dla Kamieńca Ząbkowickiego

Gmina Kamieniec Ząbkowicki otrzyma dokładnie 792 936,03 zł na realizację zadania obejmującego naprawę fundamentów, ścian nośnych oraz instalacji elektrycznej w remizie OSP Kamieniec Ząbkowicki I.

To efekt zniszczeń spowodowanych przez powódź, która dotknęła region w ostatnim czasie. Dzięki dofinansowaniu strażacy ochotnicy będą mogli wrócić do pełnej gotowości operacyjnej i bezpiecznie realizować działania ratownicze.

Ponad 9,7 mln zł dla gminy Stoszowice

Największe wsparcie spośród wszystkich projektów otrzyma gmina Stoszowice. Na odbudowę infrastruktury OSP przeznaczono aż 9.72 mln zł.

Projekt obejmuje budowę nowej remizy strażackiej w Stoszowicach, odbudowę dawnej remizy strażackiej w Budzowie oraz przywrócenie pełnej funkcjonalności infrastruktury zniszczonej podczas powodzi.

Samorząd województwa podkreśla, że środki mają nie tylko pomóc w usuwaniu skutków żywiołu, ale również zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców i poprawić gotowość służb ratowniczych na Dolnym Śląsku.

Łącznie w ramach programu dofinansowanie otrzymało pięć projektów o wartości ponad 15,2 mln zł.

em24.pl

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Miliony dla OSP po powodzi. Kamieniec Ząbkowicki, Stoszowice i Budzów z unijnym wsparciem

    2026-05-27 10:30:57

    gość: ~Strażak sam

    Uwazam że pieniądze powinny dostać inne gminy np. Bardo (OSP Bardo, Przyłęk, Dzbanów, Brzeźnica). To tam w naszym powiecie był największy żywioł. I tam najwięcej potrzebnego sprzętu. Ale to pewnie układy Gancarza

  • 2026-05-27 11:11:29

    gość: ~Mieszkaniec

    @~Strażak sam
    Może i większe zniszczenia bo powodzi w Stoszowicach nie było aż tak niszczącej jak w Bardzie czy Kamieńcu, nie wspominając o kotlinie kłodzkiej, ale na układy nie ma rady.

  • 2026-05-27 11:19:47

    gość: ~Andrzej

    @~Strażak sam
    To pieniądze na odbudowę a nie na sprzet gamoniu

  • 2026-05-27 17:19:43

    gość: ~Pawel

    @~Strażak sam
    A gdzie, oprócz OSP Przylek zalało remizy, w Kamieńcu zalało i należy się nam

  • 2026-05-27 11:51:38

    gość: ~Mieszkaniec

    Kamieniec najpiere wyremontował remize a teraz bedzie robil instalacje logika godna pozasdroszczenia ale jak juz ktos wczesniej napisał na uklady nie ma rady poki są przy korycie

  • 2026-05-27 16:24:06

    gość: ~strażak

    @~Mieszkaniec

    Wyremontują w kamieńcu drugi raz to i drugi raz ktoś na tym zarobi.

  • 2026-05-27 16:40:59

    gość: ~Mieszkanka 2

    @~Mieszkaniec
    Budynek w Kamieńcu został wyremontowany wewnątrz, ale nadal wymaga dalszych prac na zewnątrz — wystarczy spojrzeć na popękaną ścianę widoczną od strony placu i skrzynki przyłącza elektrycznego z przodu budynku. Do wykonania pozostał jeszcze zakres instalacji, który wcześniej nie został zrobiony.

    Warto też pamiętać, że strażacy nie tylko działali podczas powodzi, ale również długo po niej pomagali mieszkańcom, zabezpieczali teren i poświęcali swój prywatny czas na pracę społeczną przy remoncie remizy. Zamiast anonimowo pisać komentarze i snuć domysły, najlepiej po prostu przyjść do strażaków i zapytać u źródła, jak wygląda sytuacja oraz zakres wykonanych prac.”

  • 2026-05-27 21:57:19

    gość: ~notak

    ostatnio dodany post

    @~Mieszkanka 2 bo jak to było? Nikt w świecie bohater w necie. Pa taki przychlast jeden dostęp do internetu i pisze bzdury to tam to tu.

REKLAMA