Express-Miejski.pl

Jedna karta, 26 atrakcji i rabaty. Ruszył projekt „Nieoczywista Ziemia Ząbkowicka i Kłodzka” [foto]

Jedna karta, 26 atrakcji i rabaty. Ruszył projekt „Nieoczywista Ziemia Ząbkowicka i Kłodzka”

Jedna karta, 26 atrakcji i rabaty. Ruszył projekt „Nieoczywista Ziemia Ząbkowicka i Kłodzka” fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Nowa karta rabatowa połączyła 26 atrakcji ziemi ząbkowickiej i kłodzkiej. Turyści mogą liczyć na zniżki, darmowe wejścia i wspólną ofertę regionu.

Wspólna promocja regionu, współpraca samorządów i przedsiębiorców oraz rabaty do 26 atrakcji turystycznych – tak w skrócie można opisać projekt „Nieoczywista Ziemia Ząbkowicka i Kłodzka”, który oficjalnie zainaugurowano podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Lokalną Organizację Turystyczną „Dolny Śląsk poza utartym szlakiem”.

W wydarzeniu zorganizowanym pod Krzywą Wieżą w Ząbkowicach Śląskich udział wzięli przedstawiciele samorządów, branży turystycznej, przedsiębiorcy oraz partnerzy projektu. Obecny był również Bartłomiej Kubicz - dyrektor Departamentu Gospodarki i Promocji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i Jakub Feiga - dyrektor biura Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, którzy podkreślali znaczenie oddolnych inicjatyw promujących mniej oczywiste miejsca regionu.

– Naszą misją jest odkrywanie i promowanie atrakcji, które często pozostają w cieniu największych i najbardziej rozpoznawalnych destynacji Dolnego Śląska – podkreślała podczas konferencji Grażyna Orczyk, burmistrz Złotego Stoku i zarazem prezes LOT-u.

Jak zaznaczyła, mimo że organizacja działa od niedawna, już udało się stworzyć platformę współpracy pomiędzy samorządami i przedsiębiorcami oraz rozpocząć wspólną promocję regionu na targach turystycznych i w mediach społecznościowych. Do tego celu nawiązano też współpracę z influencerami o dużych zasięgach w mediach społecznościowych, aby dotrzeć do jak najszerszego grona turystów.

Wspólnym mianownikiem „Nieoczywistej Ziemi Ząbkowickiej i Kłodzkiej” jest karta rabatowa, dzięki której turyści mogą korzystać ze zniżek sięgających głównie od 5 do 20 proc. Są jednak też miejsca, które dzięki karcie można odwiedzić za darmo (jak Izbę Pamięci Violetty Villas zlokalizowaną w Lewinie Kłodzkim czy Punkt widokowy na Szczytniku usytuowany na Orlich Skałach) lub z 50 proc. bonifikatą.

Zasada działania programu jest prosta – odwiedzając pierwszy punkt biorący udział w projekcie i wydając minimum 100,00 zł, turysta otrzymuje specjalną kartę rabatową. Każda kolejna atrakcja uczestnicząca w projekcie umożliwia korzystanie ze zniżek na usługi, bilety lub ofertę gastronomiczną.

Twórcy projektu podkreślają, że inicjatywa ma przede wszystkim zachęcić turystów do dłuższego pobytu w regionie i odkrywania mniej znanych miejsc pomiędzy Ząbkowicami Śląskimi, Bardem, Szczytną, Lewinem Kłodzkim czy Złotym Stokiem.

– To wyjątkowy projekt, ponieważ udało się stworzyć prawdziwe partnerstwo pomiędzy samorządami a przedsiębiorcami. Wszyscy nawzajem się wspieramy i wspólnie promujemy region – podkreślali przedstawiciele branży turystycznej.

Wsparcie dla inicjatywy zadeklarowała również Dolnośląska Organizacja Turystyczna, która zapowiada pomoc merytoryczną oraz promocję projektu na szczeblu regionalnym. Jak zaznaczano podczas konferencji, ziemia ząbkowicka i kłodzka to obszar o ogromnym potencjale turystycznym, pełen atrakcji, które wciąż pozostają „poza utartym szlakiem”.

Organizatorzy liczą, że projekt stanie się początkiem szerszej współpracy i pozwoli skuteczniej docierać do turystów, którzy choć licznie odwiedzają ziemię ząbkowicką i kłodzką, to część miejsc nie znajduje się w ich planach ze względu namniejszą rozpoznawalność. Dzieki inicjatywie Lokalnej Organizacji Turystycznej ma się to zmienić.

Gdzie otrzymasz kartę i z jakich rabatów możesz skorzystać?

 

(KLIKNIJ NA GRAFIKĘ, ABY POWIĘKSZYĆ)

(KLIKNIJ NA GRAFIKĘ, ABY POWIĘKSZYĆ)

em24.pl

38

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Jedna karta, 26 atrakcji i rabaty. Ruszył projekt „Nieoczywista Ziemia Ząbkowicka i Kłodzka” [foto]

    2026-05-25 14:13:35

    gość: ~turys

    a gdzie w Ząbkowicach jest punkt informacji turystycznej?! Podstawowe miejsce, z którego mógłby skorzystać potencjalny turysta. Gdzie? Jest w Bardzie, w Złotym Stoku. Tylko w stolicy powiatu nadającego nazwę projektowi - nie ma. Był kiedyś. Dziś nie ma nigdzie znaku "I" jak informacja turystyczna. Tu od akcji do akcji. Strategii nie widać.

  • 2026-05-25 14:52:29

    gość: ~Jan

    W tytule podajecie ze tresci dowiemy sie co bierze udzial tymczasem nie ma tego

  • 2026-05-25 20:09:44

    gość: ~Rafał

    @~Jan
    Podmioty które biorą udział są wyszczególnione na zdjęciach które znajdują się na samym dole artykułu.

  • 2026-05-25 15:35:26

    gość: ~Bogdan

    Jeszcze do tej ziemi ząbkowickiej i kłodzkiej należy dojechać jak człowiek w cywilizowanym XXI wieku. Jak na razie większość mieszkańców tego regionu czyli wyborcy PiS mentalnie są w latach 80tych. Szczególnie pospolici niewykształciuchy, którzy stawiają sprzeciw budowie trasy S8 oraz budowie zbiorników retencyjnych. Banda niereformowalnych oszołomów słuchających maniakalnie Republiki, pseudopatriotyczne kanalie ! Jedyne rządy KO , które chcą inwestować w rozwój naszego regionu, są blokowane przez takich PISdzielców z Dzbanowa czy Laskówki ? A co wy ku r wa macie w tej Laskówce i Dzbanowie ? Kilka rozpadających się ruder co to wasi dziadkowie zabrali Niemcom w 1945 ? I od tamtej pory nawet porządnego remontu nie zrobiliście w tych domach ! Turystyka ? A kto w ogóle słyszał o tych zadupiach ? Chyba jakiś zbłądzony turysta ! Dzisiaj taki pluton ZOMO w 10 minut by was przekonał, że nie macie racji !!! Krew zalewa jak widzę takie pisdzielców

  • 2026-05-25 15:40:44

    gość: ~Paweł z Mickiewicza

    @~Bogdan
    Nic dodać nic ująć panie Bogdanie. Dobrze, że choć my jesteśmy normalni. Za PiSu byliśmy stagnacją, za rządów KO odczuwam rozwój tego regionu. A oszołomy z PiS mają klapki na oczach, to co KO zrobi dobrego to dla nich i tak będzie źle bo przecież to nie PiS zrobiło. Republika to szczujnia, nie to co obiektywne TVN24 gdzie są podawane rzetelne informacje.

  • 2026-05-25 15:51:10

    gość: ~Paweł z Mickiewicza

    @~Paweł z Mickiewicza
    A tak naprawdę zesralem się w gatki i pies wylizał mi jajs

  • 2026-05-25 15:55:12

    gość: ~Jo

    @~Paweł z Mickiewicza
    Ty i Bogdan jesteście tak normalni jak ten cały rząd.

  • 2026-05-25 16:03:42

    gość: ~Paweł z Mickiewicza

    @~Jo
    Oczywiście bo aktualny rząd jest Normalny przez duże N. Dotąd w naszym regionie nie było tak wielu inwestycji, nowi inwestorzy, remonty, nowe zakłady pracy. Za PiS mieliśmy upadek jak zamykanie zakładów pracy, zamykanie oddziałów w szpitalach. Tylko dlaczego mieszkańcy nie chcą takiego rozwoju ? To szansa dla młodych mieszkańców, którzy nie będą musieli jeździć do Czech do pracy bo będą mieć tu na miejscu i tu będą płacić podatki.

  • 2026-05-25 16:33:29

    gość: ~Jacek

    @~Paweł z Mickiewicza
    Przecież teraz takie wpisy i hejty mają za zadanie robić opłacani z pisiorów ludzie niby że są za KO ale obrażając wszystkich i wychwalając wszystko co robi rząd a tylko pod pretekstem żeby komuś obrzydzić wszystko z nimi związane zagrywka stara jak świat wykonywana już na Węgrzech tak samo w wyborach tworzą podobnej nazwy ugrupowania co KO i zakładają stowarzyszenia a wszystko idzie na jeden interes pisiorów

  • 2026-05-25 17:38:04

    gość: ~Paweł z Mickiewicza

    @~Jacek
    W swojej ocenie staram się być obiektywny i to jest moje zdanie, z którym nie musisz się zgadzać. Dla mnie rządy PiS były nieporozumieniem i odcięciem Polski od Europy. Od kiedy rząd Donalda Tuska jest u władzy to widzę na każdym kroku jakiś rozwój w tym kraju czy nawet na własnym podwórku. Co chwilę jakieś dotacje z Unii Europejskiej na remonty infrastruktury czy zakup czegoś nowego. Nowe fabryki, nowe zakłady pracy, sklepy. Za PiS mieliśmy szantaż emocjonalny na wydarzeniach z historii. Przykładem są reparacje od Niemiec za II wojne światową . Zawsze PiS robi to przed wyborami lub pod koniec swojej kadencji żeby wzbudzić emocje. Tak wiem, rząd Tuska wiele sektorów jeszcze nie zaczął uzdrawiać jak służba zdrowia ale myślę, że po 8 latach nierzadów PiS, wysokiej inflacji i drożyzny, nie wszystko da się naprawić w 4 lata. Ja będę głosował za KO a kto myśli inaczej to niech mnie przekona argumentami niż agresją słowną.

  • 2026-05-26 10:11:14

    gość: ~qvazi

    @~Paweł z Mickiewicza
    a podatki coraz wyższe, etsy, wpier..lanie się UE w wybory np Rumunia, Bułgaria i wymieniac można bez liku,
    to widzisz?

  • 2026-05-25 18:43:19

    gość: ~Obywatel

    @~Jacek
    Otóż to. Przecież od razu widać, że wpisy tego całego Bogdana to zwykła prowokacja żeby zaostrzyć konflikt. A piszący tu łykają to jak pelikany.

  • 2026-05-25 19:33:32

    gość: ~Bogdan

    @~Obywatel
    Ty gnoju pisowski sam jesteś prowokator i to parszywy !!! Wy pisowczyku jaki Tuskowi się powodzi to kombinujecie jak się da żeby sobie sukces przywłaszczyć. Won do domu wolnego słowa !

  • 2026-05-25 20:05:28

    gość: ~Obywatel

    @~Bogdan
    Ja nie jestem ani pisowcem ani konfiarzem, choć i tak nie powinno Cię to interesować. Jestem natomiast uczulony na zjebów takich jak Ty, bez względu na stronę barykady. I nie ma znaczenia czy piszesz to wszystko za pieniądze, czy dlatego, że faktycznie tak uważasz.

  • 2026-05-25 22:31:54

    gość: ~Dsf

    @~Obywatel
    Brawo za komentarz i podsumowanie tego idioty.

  • 2026-05-25 22:10:06

    gość: ~Rafał KOsno

    @~Bogdan
    Bogdan dom wolnego słowa jest w Tv Republice

  • 2026-05-26 10:12:31

    gość: ~qvazi

    @~Bogdan
    Bogdan to szczujnia i nikt nie ma wątpliwości
    nie rozumie co to demokracja

  • 2026-05-26 17:58:39

    gość: ~Jo

    ostatnio dodany post

    @~Bogdan
    Tego słownictwa i zawiłości też nauczył cię twój donald? Piłsudski szybko by z tobą zrobił porządek. Jesteś zwykły śmieć

  • 2026-05-25 19:35:21

    gość: ~Fun

    @~Obywatel
    Bogus to sztuczny wytwór czyjeś chorej glowy ale ten sam koleś podrabia jeszcze kilka innych osób. Widać to po stylu pisania dobieraniu slow. Niektórzy faktycznie maja problemy i internet.

  • 2026-05-25 20:04:28

    gość: ~michau

    @~Fun
    A ty sam dajesz się takiemu prowokować... nieraz pod komentarzami się u niego produkowałeś. Was prowokatorów to tylko gasnicą zgasić

  • 2026-05-25 22:51:30

    gość: ~Fun

    @~michau
    Moze jeszcze będziesz mi dzieciaku dyktował pod kim mam sie wypowiadać a pod kim nie. Musze troche bogusia podpuścić zeby sie wysypał bardziej.

  • 2026-05-25 22:07:06

    gość: ~Rafał KOsno

    @~Fun
    Ojejku nie obrażaj się ja też pisze w imieniu Pawła z Mickiewicza hejtuje i jem wege żeby mi więcej hejtów przybyło do głowy.Czasami zastanawiam się czy jak zjem wege to czy sam nie potrzebuję pomocy od J.Owsiaka.

  • 2026-05-25 22:53:23

    gość: ~Fun

    @~Rafał KOsno
    Gratuluje. Pisz dalej takie posty a faktycznie stwierdzę ze potrzebujesz pomocy. I obawiam sie ze Owsiak nie pomoże.

  • 2026-05-26 10:40:14

    gość: ~Rafał KOsno

    @~Fun
    A może przyłączyć cię do Pawła z Mickiewicza też będę pisał w twoim imieniu tylko niestety za kase bo muszę zbierać na TV Republikę żeby nie upadla telewizja finansowo.Podobno od pół roku nie płacą im za pracę

  • 2026-05-25 19:38:31

    gość: ~Fun

    @~Obywatel
    Niestety Bogdan to postać prawdziwa. Kto mieszka w rejonie 1 maja ten go zna. Starszy, szczupły z wąsikiem facet około 180 cm. Często widziany jest w rynku w godzinach wieczornych. Gdy wdasz się w nim w dyskusję polityczną a nie jesteś za PO to masz u niego prze.... Stary furiat, były funkcjonariusz aparatu komunistycznego. Parę lat temu jeździł na miesięcznice smoleńskie jako prowokator.

  • 2026-05-25 19:59:25

    gość: ~Obywatel

    @~Fun
    Jestem w stanie uwierzyć, że tacy istnieją. Po obu stronach barykady.

  • 2026-05-25 22:59:13

    gość: ~Fun

    @~Fun
    Jak tam koleś faktycznie tam mieszka to jest do leczenia. I do zamknięcia za propagowanie ustroju totalitarnwgo. Takich ludzi powinno sie mieć pod kontrolą bo widac u chlopa ze mu korki wyje.balo.

  • 2026-05-25 20:26:50

    gość: ~qwerty

    @~Jacek
    Czyli potwierdza się, że stary komuch co podaje się za zomowca, dziś jest wyborcą KO. wszystko się zgadza.

  • 2026-05-25 22:03:27

    gość: ~Rafał KOsno

    @~Jacek
    Oczywiście masz rację.Ja też jestem ochydnym hejterem przepełnionym nienawiścią wykorzystujący osoby niepełnosprawne jak Pan Kononowicz.

  • 2026-05-25 15:50:50

    gość: ~Jo

    @~Bogdan
    Jedyna rudera to twój zjebany łeb

  • 2026-05-25 15:59:33

    gość: ~Bogdan

    @~Jo
    Pisowski argument czyli agresja, brak argumentów. Typowy bandytyzm nowogrodzki

  • 2026-05-25 16:32:17

    gość: ~Jarek Skoda

    @~Jo
    Powódź to też wina Tuska ??? Ciesz się, że rząd w ogóle pomógł poszkodowanym ! Bo paru debili protestuje przeciw zbiornikom a reszta cierpi !!!?

  • 2026-05-25 16:39:11

    gość: ~Paweł z Mickiewicza

    @~Jarek Skoda
    Dla uzależnionych od Republiki niż genueński był winą Tuska... Gdyby rządził PiS niżu genueńskiego nie byłoby. Czego nie rozumiesz ?

  • 2026-05-25 19:30:46

    gość: ~Fun

    @~Bogdan
    Bogus juz sie nie napinaj. Ty I te twoje zomo kaszanki se zjedz i nie obrażaj ludzi. Po sam sie podpisujesz ze deficytu sa u ciebie straszne.

  • 2026-05-25 19:44:47

    gość: ~Hdb

    @~Bogdan
    Tylko to dzięki PiS-owi ruszyła budowy S, nasz region był od lat 90 zapomniany przez wszystkich i większych bzdur jeszcze nie czytałem jak Twoje.

  • 2026-05-25 20:11:23

    gość: ~A23

    @~Bogdan
    Boguś ty stara, czerwona UBecka szmato! W Krakowie ludzie wypiertttolili ze stanowiska POwskiego prezydenta. To samo czeka POwcow w wyborach do Sejmu!

  • 2026-05-25 22:13:40

    gość: ~Rafał KOsno

    @~A23
    Nie obrażaj zjedz lepiej wege bo będziesz potrzebował pomocy tak jak ja od J.Owsiaka.

  • 2026-05-26 10:02:57

    gość: ~qvazi

    "podkreślała podczas konferencji Grażyna Orczyk, burmistrz Złotego Stoku i zarazem prezes LOT-u."

    G.Orczyk jest prezesem LOT-u?

REKLAMA