Express-Miejski.pl

Ponad 3 mln zł dla samorządów z powiatu ząbkowickiego na drogi dojazdowe do gruntów rolnych

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyznał środki na realizację zadań związanych z budową i modernizację dróg transportu rolnego.

Wsparcie trafi do kilku gmin z powiatu ząbkowickiego. Dzięki dofinansowaniu inwestycje zostaną zrealizowane m.in. w Ciepłowodach, Sławęcinie, Śremie, Jemnej, Stolcu, Krzelkowie, Nowinie, Chwalisławiu i Lutomierzu.

Największe dofinansowanie w regionie otrzyma Gmina Stoszowice na zadanie w Jemnej — aż 691 tys. zł. To nie jedyne zadanie z tej puli środków jakie będzie realizowane na terenie stoszowickiej gminy. Powiat Ząbkowicki otrzymał bowiem 618 tys. zł na przebudowę drogi Lutomierz-Stoszowice.

604 tys. zł powędruje do Gminy Złoty Stok na realizację zadania w Chwalisławiu. Ponad pół miliona złotych trafi do Gminy Kamieniec Ząbkowicki na modernizację drogi transportu rolnego Sławęcin-Śrem. W Ciepłowodach planują przebudować ul. Szkolną, na którą otrzymano dofinansowanie w wysokości 280 tys. zł. Ponadto sejmik przeznaczył też 115 tys. zł dla gminy Ząbkowice Śląskie na zadanie w Stolcu i 211 tys. zł dla Gminy Ziębice na inwestycję w Krzelkowie oraz Nowinie.

Ponadto Powiat Ząbkowicki otrzyma też 35 tys. zł na zakup sprzętu pomiarowego i inwestycyjnego.

Łącznie do samorządów z powiatu ząbkowickiego trafi ponad 3 mln zł na realizację inwestycji związanych z drogami dojazdowymi do gruntów rolnych.

W skali całego Dolnego Śląska dofinansowanie obejmie 222 zadania o łącznej wartości przekraczającej 68 mln zł.

em24.pl / UMWD

15

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Ponad 3 mln zł dla samorządów z powiatu ząbkowickiego na drogi dojazdowe do gruntów rolnych

    2026-05-22 17:21:05

    gość: ~Zainteresowany

    Aa gdzie droga z Brodziszowa do Piławy Górnej ??? Dziury takie że można się połamać. Tragedia

  • 2026-05-22 18:41:21

    gość: ~aaa

    "211 tys. zł dla Gminy Ziębice na inwestycję w Krzelkowie oraz Nowinie.” czyli znowu przyjedzie auto i napluje do dziur nawet ich nie czyszcząc a my będziemy reperować karoserie po kamyczkach i smole. Co to jest 211 tyś, śmiech na sali.

  • 2026-05-26 08:51:23

    gość: ~takitam

    ostatnio dodany post

    @~aaa

    ... aaaa ... nie nie nie .... żadne tam plucie do dziur.

    Te 211 tysięcy pójdzie na ... przygotowanie dokumentacji remontowej.

  • 2026-05-23 07:50:38

    gość: ~mieszkaniec

    A droga Brzeźnica- Braszowice!

  • 2026-05-24 11:10:44

    gość: ~Gość

    Nie dziwnym trafem gmina Stoszowice dostała najwięcej funduszy dlatego inne drogi zostały pominięte.

  • 2026-05-24 11:18:22

    gość: ~Jkl

    I znowu tylko Stolec widać kto komu dobrze robi. Inne miejscowości są w dupie

  • 2026-05-24 12:34:30

    gość: ~Rolnik

    A gdzie Gmina Bardo no tak najważniejsze są orliki szkoły boiska no i Centru. Rolnik ma siedzieć cicho i tylko podatki płacić.

  • 2026-05-24 14:46:29

    gość: ~Bogdan

    @~Rolnik
    Gmina Bardo nie zasługuje ! Podziękuj pisowcom z Laskówki i Dzbanowa za to że blokują budowę Trasy S8 ! Dlatego gmina Bardo będzie pomijana przy kolejnych inwestycjach.

  • 2026-05-24 17:17:21

    gość: ~Fun

    @~Bogdan
    Z tego miliardowego deficytu? O tych inwestycjach mowisz. Nawet nie umieli dokończyć tego co zaczęły pisiory. Roluja dlugi jak moga. A tak plakali ze będziemy 2 Grecja no i proszę prawie sie udalo w dwa lata.

  • 2026-05-24 18:59:55

    gość: ~Mieszkaniec

    @~Rolnik
    Rolnicy nie są pępkiem wolę by mieszkańcy mieli a rolnicy niech zajmą się praca a nie narzekaniem albo zmienić profesje na o wam ciągle mało

  • 2026-05-24 14:45:12

    gość: ~Bogdan

    No proszę jaki rozwój. Donald Tusk premierem to i wszystko się remontuje, buduje, polepszają się warunki życia. A pisowców to mocno boli bo za rządów Jarosława wszystko zamykali, nic nie remontowali. Wszystko szło do Rydzyka na przekręty finansowe ! A pisowcy z Dzbanowa i Laskówki dalej blokują najważniejsza inwestycje budowy S8 ! Wybory 2027 - wam pisowcy tego nie zapomnimy ! Tylko KOALICJA OBYWATELSKA !!!!

  • 2026-05-24 19:02:39

    gość: ~Mieszkaniec

    @~Bogdan
    U mnie też dużo inwestycji a tak straszyli panem premierem Donaldem Tuskiem a tu nie dość że inwestycje to i u mnie budują kolejne zakłady pracy i też poprę Ko w następnych wyborach

  • 2026-05-25 12:45:04

    gość: ~autor

    a co tam nowego kupił --kolekcjoner- z Kamieńca????

  • 2026-05-26 07:24:28

    gość: ~hahah

    @~autor
    Twój mózg. Przecena była. Połączona z promocją. Kup za 1 pln mózg wioskowego głupka a dostaniesz 1000 złotych zwrotu.

  • 2026-05-25 19:33:47

    gość: ~Mieszkaniec

    A DROGA Z BOBOLIC DO CIEPŁOWÓD KIEDY BĘDZIE ZROBIONA? TAKIE DZIURY I KOLEINY TO JUŻ PRZESADA. O LASKU NIE WSPOMINAJĄC :/ TYLKO ŁATANIE I JEST JESZCZE GORZEJ. TO JEST GŁÓWNA DROGA W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI DO ROBOTY..

REKLAMA