Express-Miejski.pl

Szukają wykonawcy przebudowy drogi prowadzącej do strefy przemysłowej i powstających zakładów pracy

Ulica Biznesowa w Ząbkowicach Śląskich doczeka się przebudowy

Ulica Biznesowa w Ząbkowicach Śląskich doczeka się przebudowy fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Gmina Ząbkowice Śląskie ogłosiła przetarg na przebudowę ul. Biznesowej w Ząbkowicach Śląskich. Oferty można składać do 25 maja.

Inwestycja ma kluczowe znaczenie dla rozwijającej się strefy przemysłowej oraz nowych zakładów pracy powstających na terenie miasta.

Przedmiot zamówienia obejmuje kompleksową przebudowę ul. Biznesowej wraz z budową niezbędnej infrastruktury drogowej i technicznej. Zadanie realizowane będzie w formule „wybuduj” na podstawie istniejącej dokumentacji projektowej oraz pozwolenia na budowę wydanego przez Starostę Ząbkowickiego.

Zakres inwestycji obejmuje m.in. utworzenie nowej nawierzchni bitumicznej, chodników, przejścia dla pieszych, zatoka autobusowa, oświetlenie uliczne i odwodnienie drogi. Powstaną także rowy, przepusty, mur oporowy oraz kanalizacja sanitarna i deszczowa.

Wykonawca będzie odpowiedzialny również za budowę drogi tymczasowej z płyt betonowych, która umożliwi skomunikowanie placu budowy z powstającymi inwestycjami.

Realizacja inwestycji jest konieczna ze względu na intensywny rozwój strefy przemysłowej i budowę nowych zakładów pracy w obrębie ul. Biznesowej i Pól Pszenicy, których uruchomienie planowane jest na czwarty kwartał 2026 roku.

Na realizację zadania gmina pozyskała ponad 7,5 miliona złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Szacowana łączna wartość inwestycji wynosi ponad 11,7 mln zł.

Przy ul. Biznesowej funkcjonują już między innymi hala przemysłowo-magazynowa WSSE Invest Park, Ząbkowicki Inkubator Przedsiębiorczości oraz inne firmy produkcyjne. Samorząd podkreśla, że modernizacja infrastruktury drogowej ma zachęcić kolejnych inwestorów do lokowania działalności na terenie gminy.

Szczegółowe informacje o przetargu są dostępne tutaj [KLIK].

em24.pl

37

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Szukają wykonawcy przebudowy drogi prowadzącej do strefy przemysłowej i powstających zakładów pracy

    2026-05-21 15:45:55

    gość: ~Mieszkaniec

    Aż taki dynamiczny rozwój firm na ul. biznesowej? Wiem tylko o plackach, a piszą o firmach?

  • 2026-05-21 15:56:14

    gość: ~Adam

    @~Mieszkaniec
    Inaczej to się nazywa "lokowanie produktu*

  • 2026-05-21 16:03:38

    gość: ~ndnf

    @~Mieszkaniec
    ZUMET tam się przenosi, jak się wybudują oczywiście.

  • 2026-05-21 16:23:49

    gość: ~Mieszkaniec gminy

    co to jest ""pól PRZenicy""?

  • 2026-05-22 07:09:32

    gość: ~123

    @~Mieszkaniec gminy
    to po polskiemu taka ząbkowicka odmiana pszenicy

  • 2026-05-21 17:29:58

    gość: ~Bogdan

    Za Donalda Tuska biznes kwitnie i ludzie się bogacą. Najlepszy premier w historii Polski.

  • 2026-05-21 19:28:25

    gość: ~Fun

    @~Bogdan
    Bogus wróciła towja najwiesza zmora z lat 80 czyli przyjazd praktycznie wszystkich związków zawodowych do Warszawy wytlumaczyc twojemu premierowi ze ludzie maja inne zdanie niz 30 % żyjących w tej bańce fajnopolakow.

  • 2026-05-21 19:34:07

    gość: ~Ło matko

    @~Fun
    Przyjechali niby zwiazkowcy z niby pisiej solidarności zomowca. Jest szał a najlepszy morawiecki protestujący przeciwko temu co sam podpisywał.

  • 2026-05-21 20:44:12

    gość: ~Fun

    @~Ło matko
    To nie glosuj na jednych i drugich bo sobie jaja z ludzi robia. Nie wiem czy zrozumiesz.

  • 2026-05-22 07:10:30

    gość: ~Ło matko

    @~Fun
    Jeśli ty byłeś w stanie pojąć to ja tym prędzej dam radę.

  • 2026-05-22 10:48:36

    gość: ~Fun

    @~Ło matko
    Widze po komentarzu co możesz pojąć. Dlatego nie mialem większej nadziei.

    https://x.com/Lucyna08305434/status/2057365989772202243?s=20

    Jas kapela lubi to. Sprawdź koniecznie dziś telewizor czy ziobre złapali i jak uciekl to najwazniejsze.

  • 2026-05-22 06:46:08

    gość: ~janek

    @~Bogdan za rudego w Polsce jest bez prawie i łajdactwo

  • 2026-05-22 07:12:38

    gość: ~marusia

    @~janek
    Bez prawie to chyba w pisie jedynie. Naumiej sie po polsku. Za pisu rudy był w opozycji a było jeszcze większe łajdactwo i bezprawie.

  • 2026-05-22 07:36:38

    gość: ~DONALD

    @~marusia takiego łajdactwa jak za rudego to nie było Kłodzko , Nowak Giertych , grabowski ,Grodzki handel paliwami ,vatem .wszystkie instytucje obłożone pracownikami z PSL I koalicji jet to połączenie komuny ubeków emeryturki dla nich nie przestrzegania prawa i konstytucji poprostu dziadostwo

  • 2026-05-22 10:40:13

    gość: ~marusia

    @~DONALD
    Czy któryś z wymienionych uciekł za granice przed odpowiedzialnością? na razie to tylko twoi wybrańcy z pisu kryją sie po kątach aby uniknąć skazania.

  • 2026-05-22 11:18:34

    gość: ~jfj

    @~marusia
    Giertych który podczas zatrzymania "zemdlał" a potem uciekł do Włoch. Nie wiem czy twój komentarz to głupota, celowe udawanie niewiedzy, czy może życie w swojej bańce informacyjnej.

  • 2026-05-22 13:57:23

    gość: ~DONALD

    @w sądy były niezalzne a nie zurkowe z telefonem do sędziego

  • 2026-05-23 10:10:49

    gość: ~marusia

    @~DONALD
    Za pisu sądy były niezależne? Idiota czy pisior, choć to wszystko jedno. Szczególną niezależnością sławiły się SN manowskiej i TK przybłędy a teraz kolegi uciekającego zera święczkowskiego.

  • 2026-05-22 11:01:19

    gość: ~Fun

    @~marusia
    Za pisu rudy byl ale na emigracji ztw krolem europy. Niemka posrawila mu zadanie i ze skrzywiona miną wrocil zaorać kraj. Niemcy dostali przyzwolenie od amerykańskiej lewicy Józia sleepy Joe aby kaczke z siodla zrzucic i sie udalo. Pisiorom tez dobrze szło to zacne dzieło wypełniania tych wszystkich zdur z brukseli ale byli bardziej oporni. Jak nie widzisz podobieństwa to dalsze pisanie nie pomoże. W odróżnieniu od was ja mam świadomość Morawieckiego podpisujacego te papiery w ue a po powrocie do kraju krzyki jak to bedzie z tym walczył. Mam świadomość covida i co sie wtedy działo. A ty jakie masz refleksje na to co sie teraz dzieje? KPO jest czymś w porządku? Czym sie różni? Ganiają ziobre za kupowanie wozów bojowych z MS dla samorzadow a teraz henig klęska z ministerstwa środowiska kupuje je tak samo. Zwykły teatrzyk dla debili co nie mysla tylko żyją telewizorem nie patrząc co jest wprowadzane na boku. Chcesz to zobacz kto w PL rzadzi.

    https://x.com/pikus_pol/status/2057365569842659617?s=20

    Tego sie nie da obronić.

  • 2026-05-22 14:03:57

    gość: ~DONALD

    @~ tak to prawda Gancarz daje wozy dla staży i to jest w porządku a jak tamci dawali to zorganizowana grupa banda idiotów którzy ciągle liczą głosy

  • 2026-05-21 18:29:51

    gość: ~Paweł z Mickiewicza

    Za rządów PO nasz region zaczyna się rozwijać.

  • 2026-05-21 19:12:49

    gość: ~Rafał KOsno

    @~Paweł z Mickiewicza
    Tak zgadzam się i zapomniałeś dodać że za rządów PiS na przełomie 2016-2023 ponad 4 tyś prywatnych firm upadło

  • 2026-05-21 19:44:36

    gość: ~Paweł z Mickiewicza

    @~Rafał KOsno
    Żryj wege idioto. Ile dzisiaj śmietników obskoczyłeś ?

  • 2026-05-21 20:16:45

    gość: ~Rafał KOsno

    @~Paweł z Mickiewicza
    No właśnie jem wege bez wege nie mogę żyć jem dużo dlatego taki mądry jestem.A śmietników zaliczyłem dzisiaj mnóstwo.

  • 2026-05-21 21:16:55

    gość: ~www

    @~Rafał KOsno
    Ty masz od tego wege mordę jak buldog.Niedługo spaśisz się jak wieloryb z Republiki.

  • 2026-05-21 20:50:23

    gość: ~A23

    @~Paweł z Mickiewicza
    Pawełku,inwestycje na ulicy Biznesowej, powstały za rządów PiSU, czy ci się to podoba czy nie. I możesz tu pisać swoje POpaprane wysrywy.ale faktów nie zmienisz. POpaprancy tak już mają, że lubią sobie przypisywać cudze osiągnięcia.

  • 2026-05-21 22:24:11

    gość: ~Bartek

    @~A23
    Nie wiedziałem że w Ząbkowicach rządził PiS i to ich zasługa to pytam kiedy?

  • 2026-05-22 10:34:41

    gość: ~A23

    @~Bartek
    Poseł PiS, Marcin Gwóźdź zabiegał o budowę hali Invest Parku. Co ma z tym wspólnego PO? Nic!!!!!!

  • 2026-05-22 12:13:45

    gość: ~Z praktyki

    @~A23
    Facet gdy była tu planowana hala invest parku zresztą oni sami decydują gdzie im się opłaci postawić biznesowo to Gwóźdź nie był jeszcze posłem idź po rozum do głowy poza tym gdy był przy władzy z PiS Ząbkowice dostało wielkie gow..dawali tylko swoim np.Kamieniec, Ziębice bo tam rządzili ich popierający jedynie słuszni

  • 2026-05-22 09:23:02

    gość: ~beata z sienkiewicza

    Polska komunistyczna specjalność mistrzowie świata od lat,mianowicie budują osiedla,budują fabryczki i zakłady itd.aż wreszcie orientują się,że do owych podmiotów potrzebne są drogi dojazdowe no i tutaj zaczynają się problemy,jak tu drogę wybudować???a no skontaktujcie się z budowniczami S-8 na odcinku Bardo-Kłodzko,oni podsuną wam szczegółowe rozwiązania,przecież tyle już nabudowali mają doświadczenie szczególnie w wyciąganiu państwowych pieniędzy,do boju uśmiechnięty Marcinie

  • 2026-05-22 10:12:00

    gość: ~bosze

    Kaczyński i Tusk mają was we du pie.A wy siadacie do klawiatury i bzdurne komentarze piszecie jarając się swoimi intelektualnymi wydaleniami. Co z wami jest nie tak, że za dwóch starych dziadersów skaczecie sobie do oczu? Prawa wyborcze powinni zabierać wszystkim którzy skończyli 50 rok życia. Starzy ludzie decydują jak ma się rozwijać ten kraj. A wy piszecie publicznie takie głupoty. Żałosne to.

  • 2026-05-22 11:49:17

    gość: ~takitam

    @~bosze

    Polecam kanał na YT o nazwie "Matura to bzdura"
    Tam masz TYLKO ... młodych, "wykształconych" , z dużych miast.

    Popatrz na to i uświadom sobie, że za chwilę to oni będą przejmować władzę w Polsce.

    Przy nich, ci (jak piszesz) starzy ludzie, to tytani intelektu.

  • 2026-05-22 13:01:30

    gość: ~bosze

    @~takitam tak, to bardzo rozsądne. Oprę swoją wiedzę na temat "młodych" o kanał YT żyjący z tego, że wyszukują ludzi niemądrych i zadają im pytania. Błyskotliwy sposób rozumowania. Naprawdę podziwiam twój intelekt. Jak coś jest na YT to na bank jest to prawda. Takich ludzi jest mniej niż dziadersów powtarzających głupoty sączone im do głów przez jedną lub drugą stronę. Bo niemce przyjdo i nic nie bedzie... Bo Sądy trzeba uwolnić, bo KSEF to zbrodnia a pan Glapiński sfinansuje wszystko ze straty, którą ma w NBP. Wy naprawdę dajecie z siebie robić aż takich i d i o t ó w?

  • 2026-05-22 13:59:42

    gość: ~Fun

    @~bosze
    Niestety piszesz bzdury. Do sieci uciekli jeszcze normalni dziennikarze których wyrzucano z wszystkich telewizji robil to kurski i robią to obecni. Za każdym razem telewizja jest lipem politycznym która ma prac muzgi pod jedna opcje. Wiadomo ze podcastów jest duzo wiele z tego to bicie piany ale człowiek rozumny wie jak poszukać informacji. Piszesz o niemcach ze to bzdura? Piszesz o ksefue ze bzdura? Jedeny kraj ktory sprzedal informacje gospodarcze obcemu wywiadowi? Nie wiem kto robi z siebie idiote. Sprawdź ile krajow wprowadziło ksef i czy jakis oddal dysponowanie tymi danymi obcej zagranicznej firmie.

  • 2026-05-22 21:43:03

    gość: ~janek

    do końca lipca koniec TVN I LUDZIE POWRÓCĄ DO NORMALNEGO ŻYCIA ANIE PROPAGANDY

  • 2026-05-22 22:28:39

    gość: ~Fun

    @~janek
    Mozna pisać długo. Dla tych wszystkich zaczarowanych sprzedanych swin mozna przekazać tylko jedno.

    https://youtu.be/btEtqbj18A8?is=qnnMIsNlwMtXpZeG

    Parę dwa dni temu odbyła.sie kolejna jalta w której Rosja Chiny i Yankesi podzieli świąt a głąby szukają ziobry. Europa nawet nie byla przy stole. Przykre jak można ludzi skrzywic ze klaszczą na swoj marny los.

  • 2026-05-23 10:13:01

    gość: ~twój Fun

    ostatnio dodany post

    @~Fun
    To ty jeszcze w Polsce zamiast w którymś z wymienionych przez ciebie krajów-rajów?

REKLAMA