Express-Miejski.pl

Wiadomości z działu Na sygnale

 • Nowy Komendant Dolnośląskiej Policji

  2012-02-09

  Nowy Komendant Dolnośląskiej Policji

  Nadinspektor Dariusz Biel, były Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, został nowym Komendantem Dolnośląskiej Policji. Zastąpił na tym stanowisku nadinspektora Zbigniewa Maciejewskiego.

  skomentuj

 • Czyj to psiak? Właściciel poszukiwany

  2012-02-08

  Czyj to psiak? Właściciel poszukiwany

  W dniu dzisiejszym strażnicy miejscy przyjęli informację od mieszkańców śródmieścia Ząbkowic Śląskich o biegającym w tym rejonie od kilku dni psiaku.

  liczba komentarzy 9

 • Spotkanie straży granicznej z uczniami

  2012-02-07

  Spotkanie straży granicznej z uczniami

  3 lutego 2012r., działając na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w szkołach, funkcjonariusze PSG w Kłodzku wraz z psem służbowym przeszkolonym do wykrywania narkotyków wzięli udział w spotkaniu z dziećmi i młodzieżą z Zespołu Szkół Samorządowych...

  skomentuj

 • Właściciel porzuconego psa poszukiwany

  2012-02-03

  Właściciel porzuconego psa poszukiwany

  W dniu wczorajszym, około godziny 16:30, Straż Miejska poinformowana została o (prawdopodobnie) porzuconym piesku w rejonie ulicy Cukrowniczej w Zabkowicach Śląskich.

  liczba komentarzy 8

 • Ognisko w Rynku sposobem na zamarznięte rury?

  2012-02-03

  Ognisko w Rynku sposobem na zamarznięte rury?

  Całkiem niedawno elewacja budynku znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie Ratusza została odnowiona. Wielu mieszkańców zaczęło zastanawiać się, kiedy wandale wkroczą ze spray'ami, aby wyrazić swoje wątpliwej jakości "ja" na świeżo pomalowanych murach. Na...

  liczba komentarzy 13

 • Pożar poddasza w ząbkowickim przedszkolu

  2012-01-30

  Pożar poddasza w ząbkowickim przedszkolu

  W poniedziałkowy wieczór o godzinie 20:18 dyspozytor PSK w Ząbkowicach Śląskich otrzymał informację o pożarze sadzy w kominie Publicznego Przedszkola nr 1 przy ulicy Krzywej. Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponował dwa zastępy JRG Ząbkowice Śląskie, a...

  liczba komentarzy 3

 • Radiowóz Mikołaja dla Dominiki

  2012-01-30

  Radiowóz Mikołaja dla Dominiki

  28 stycznia w hali słonecznej w Ząbkowicach Śląskich odbyła się akcja charytatywna zorganizowana przez Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich na rzecz 11 letniej mieszkanki Ząbkowic Śląskich Dominiki Dyl.

  liczba komentarzy 3

 • Nieletni kradli, babcia sprzedała

  2012-01-30

  Nieletni kradli, babcia sprzedała

  Ząbkowiccy policjanci zatrzymali czterech nieletnich w wieku od 12 do 16 lat, którzy wspólnie skradli telefony komórkowe. W sprzedaży jednego z nich pomagała babcia. Teraz kobieta odpowie przed sądem za paserstwo, a nieletni staną przed Sądem Rodzinnym.

  liczba komentarzy 2

 • 300 zł podwyżki dla służb mundurowych

  2012-01-27

  300 zł podwyżki dla służb mundurowych

  Sejm przegłosował poprawkę do projektu budżetu na 2012 r. przewidującą od 1 października podwyżki w wysokości 300 zł dla strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu i Służby Więziennej.

  liczba komentarzy 6

 • Pożar samochodu w Jemnej

  2012-01-26

  Pożar samochodu w Jemnej

  Kilka minut po godzinie 20:00 we wtorkowy wieczór z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ząbkowicach Śląskich wyjechały alarmowo do zdarzenia dwa zastępy. Okazało się, że chwilę wcześniej dyspozytor PSK otrzymał informację o tym, że w miejscowości Jemna pali się...

  skomentuj

 • Samochód dla strażaków znów punktem zapalnym

  2012-01-26

  Samochód dla strażaków znów punktem zapalnym

  Nie tak dawno pisaliśmy o sporze pomiędzy władzami gminy Ząbkowice Śląskie, a jednostką OSP Stolec. Kością niezgody był wówczas wóz strażacki. Był, ponieważ topór wojenny został ostatecznie polubownie zakopany. Kilka dni temu gorąco zrobiło się jednak w...

  liczba komentarzy 249

 • Strażacy znaleźli martwą kobietę

  2012-01-25

  Strażacy znaleźli martwą kobietę

  We wtorek, 24. stycznia bieżącego roku, strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ząbkowicach Śląskich interweniowali w mieszkaniu przy ulicy Jasnej.

  liczba komentarzy 1

 • Nieletni ukradli towar z otwartego sklepu

  2012-01-23

  Nieletni ukradli towar z otwartego sklepu

  Dwóch nieletnich wykorzystując niezamknięte drzwi w jednym ze sklepów spożywczych na terenie gminy Ziębice skradli towar o wartości blisko 1200 zł. Policjanci zatrzymali 14 i 15- letnich chłopców podejrzanych o popełnienie tego przestępstwa oraz odzyskali znaczną...

  skomentuj

 • Radiowóz Mikołaja dla Dominiki

  2012-01-23

  Radiowóz Mikołaja dla Dominiki

  28 stycznia ząbkowiccy policjanci serdecznie zapraszają wszystkich do wzięcia udziału w imprezie pn. Radiowóz Mikołaja dla Dominiki. Od godziny 15 do 19 w hali Słonecznej w Ząbkowicach Śląskich czeka na wszystkich moc atrakcji.

  skomentuj

 • Zatrzymani w trakcie kradzieży torów kolejowych

  2012-01-23

  Zatrzymani w trakcie kradzieży torów kolejowych

  Ząbkowiccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch młodych mężczyzn, którzy kradli tory kolejowe. Za kradzież grozi im po 3 lata więzienia.

  skomentuj

REKLAMA