Express-Miejski.pl

Strażacy-zawodowcy z Ząbkowic Śląskich mistrzami Dolnego Śląska w sporcie pożarniczym

Strażacy-zawodowcy z Ząbkowic Śląskich mistrzami Dolnego Śląska w sporcie pożarniczym

Strażacy-zawodowcy z Ząbkowic Śląskich mistrzami Dolnego Śląska w sporcie pożarniczym fot.: KP PSP w Ząbkowicach Śląskich

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Ogromny sukces odnieśli strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Ząbkowicach Śląskich podczas XXI Mistrzostw Województwa Dolnośląskiego w Sporcie Pożarniczym.

Zawody odbyły się 9 czerwca na Stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Lotniczej we Wrocławiu.

Tegoroczne przygotowania do mistrzostw nie należały do łatwych. Jak podkreślają sami zawodnicy, wspólne treningi utrudniały służby, zajęcia w szkołach pożarniczych oraz liczne obowiązki zawodowe. Mimo przeciwności drużyna z Ząbkowic Śląskich przystąpiła do rywalizacji z dużą determinacją.

Pierwszą konkurencją była sztafeta pożarnicza 4x100 metrów. Początkowo ząbkowiccy strażacy nie zostali sklasyfikowani, jednak w drugim podejściu wywalczyli wysokie, drugie miejsce, ustępując jedynie ubiegłorocznym zwycięzcom – drużynie KP PSP w Oleśnicy.

O końcowym wyniku zadecydowało pożarnicze ćwiczenie bojowe. Strażacy z Ząbkowic Śląskich osiągnęli znakomity czas 28,33 sekundy, co okazało się najlepszym rezultatem spośród 26 startujących drużyn.

Po podliczeniu punktów okazało się, że to właśnie reprezentacja KP PSP w Ząbkowicach Śląskich zdobyła tytuł Mistrza Województwa Dolnośląskiego w Sporcie Pożarniczym 2026. To szczególnie cenny sukces, ponieważ rok wcześniej drużyna zakończyła rywalizację tuż za podium, zajmując czwarte miejsce.

Zwycięstwo oznacza powrót mistrzowskiego pucharu do „Strażaków z Miasta Krzywej Wieży”.

Jednocześnie strażacy z Ząbkowic Śląskich zachęcają mieszkańców do kibicowania reprezentantom Dolnego Śląska podczas nadchodzących Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym. Województwo dolnośląskie reprezentować będzie ubiegłoroczny mistrz województwa, a więc drużyna KP PSP w Oleśnicy, która już w przyszłym tygodniu wystartuje w zawodach organizowanych na terenie Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA