Express-Miejski.pl

Dwa wypadki na singletrackach w ciągu jednego weekendu

W miniony weekend doszło do dwóch zdarzeń z udziałem rowerzystów - jeden wypadek miał miejsce w sobotę na trasie w okolicy Srebrnej Góry, a drugi w niedzielę na trasie w okolicy Barda fot.: GOPR / B. Kwiatkowski - foto użyczone

W ciągu jednego weekendu grupa wałbrzysko-kłodzka z Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego dwukrotnie interweniowała na trasach singletrack.

Coraz większe zainteresowanie trasami singletrack powoduje coraz większą ilość wypadków z udziałem rowerzystów Tylko w ubiegły weekend doszło do dwóch wypadków z udziałem rowerzystów - jeden miał miejsce w sobotę na trasie w okolicy Srebrnej Góry, a drugi w niedzielę na trasie w okolicy Barda. Pierwszy wypadek zakończył się urazem kręgosłupa, drugi m. in. urazem barku.

- Apelujemy o rozwagę podczas korzystania z tras. Wszystkim wybierającym się na rowery zalecamy zainstalowanie aplikacji Ratunek, dzięki której możemy szybciej namierzyć osobę poszkodowaną i udzielić jej pomocy - mówią goprowcy.

ms. / em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Dwa wypadki na singletrackach w ciągu jednego weekendu

  2019-07-13 21:42:33

  gość: ~Leszek

  Ciekawe czy gmina Bardo ma wykupione ubezpieczenie NW na singletrackach?

 • 2019-07-15 17:52:56

  gość: ~Normalny

  ostatnio dodany post

  Ciekawe czy producenci rowerów ubezpieczyli się od wypadku użytkowania ich rowerów przez debili? Dobry rower nie znaczy dobry kierowca

REKLAMA