Express-Miejski.pl

Płonąca odzież w kanalizacji burzowej. Były też pożary traw, kolizja i wypadek [raport strażaków]

Zderzenie trzech pojazdów osobowych na drodze wojewódzkiej nr 382 za Ząbkowicami Śląskimi w kierunku Dzierżoniowa, na wysokości Olbrachcic Wielkich fot.: em24.pl

W ostatnim tygodniu (od 8 do 14 kwietnia) strażacy odnotowali 18 zdarzeń na terenie powiatu ząbkowickiego: 11 pożarów i 7 miejscowych zagrożeń.

Pożary:

8 kwietnia o godz. 18.18 w Chwalisławiu (gm. Złoty Stok) – pożar słomy.

9 kwietnia o godz. 15.12 w Ziębicach – pożar suchej trawy.

9 kwietnia o godz. 17.00 w Chwalisławiu - pożar składowanego siana.

9 kwietnia o godz. 18.48 na ul. Orkana w Ząbkowicach Śląskich – po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że z kratek ściekowych wydobywa się dym. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu wody do wnętrza kratki. W trakcie działań stwierdzono, że w kanalizacji burzowej paliła się wrzucona stara odzież.

10 kwietnia o godz. 20.46 w Suszce (gm. Kamieniec Ząbkowicki) – pożar suchej trawy.

11 kwietnia o godz. 14.46 w Grodziszczu (gm. Stoszowice) – pożar suchej trawy.

11 kwietnia o godz. 22.23 w Rososznicy (gm. Ziębice) - pożar suchej trawy.

12 kwietnia o godz. 18.21 na ul. Piaskowej w Ziębicach – pożar suchej trawy.

12 kwietnia o godz. 19.03 w Bardzie – pożar suchej trawy.

13 kwietnia o godz. 9.35 na ul. Mokrej w Ziębicach – pożar suchej trawy.

13 kwietnia o godz. 14.24 w Laskach (gm. Złoty Stok) – pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego.

Miejscowe zagrożenia:

10 kwietnia o godz. 9.23 na ul. Rynek w Ząbkowicach Śląskich – pompowanie wody z zalanej piwnicy.

10 kwietnia o godz. 10.43 w Dębowinie (gm. Bardo) – plama oleju na jezdni.

11 kwietnia o godz. 11.21 na ul. Bolesława Limanowskiego w Ząbkowicach Śląskich – pomoc policji w otwarciu mieszkania.

13 kwietnia o godz. 14 na krajowej ósemce w Dębowinie (gm. Bardo) - po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do wypadku samochodu osobowego, którym podróżowały cztery osoby. W wyniku zdarzenia pojazd uderzył w bariery energochłonne i zatrzymał się na jednym z pasów jezdni blokując ruch w kierunku Kłodzka. Wszystkie osoby biorące udział w zdarzeniu opuściły pojazd przed przybyciem służb ratowniczych nie odnosząc obrażeń. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia zakręceniu dopływu gazu do instalacji LPG oraz odłączeniu dopływu prądu z akumulatora w pojeździe. W działania trwające ponad godzinę zaangażowano trzy zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji.

14 kwietnia o godz. 14.55 w Olbrachcicach Wielkich (gm. Ząbkowice Śląskie) – po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Pojazdami łącznie podróżowały cztery osoby, które opuściły samochody przed przybyciem służb ratunkowych. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu z akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz wdrożeniu działań z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy względem osób poszkodowanych. W działania trwające blisko trzy godziny zaangażowano trzy zastępy straży pożarnej, trzy zespoły ratownictwa medycznego oraz cztery patrole policji.

14 kwietnia o godz. 15.49 na ul. Kolejowej w Ząbkowicach Śląskich – pomoc zespołowi ratownictwa medycznego w transporcie pacjentki z mieszkania do ambulansu.

Mirosław Gomółka / KP PSP Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA