Express-Miejski.pl

Dwa oszustwa „na legendę”, starsze kobiety straciły pieniądze. Policja ostrzega

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

W ostatnich dniach na terenie powiatu ząbkowickiego starsze kobiety wpuściły do mieszkania złodziei i w efekcie straciły pieniądze. 

5 kwietnia w Ziębicach 85-letnia kobieta wpuściła do mieszkania nieznanego mężczyznę pod pretekstem jego złego samopoczucia. - Mężczyzna po wejściu do domu zabrał kobiecie saszetkę z pieniędzmi, w której znajdowało się kilkaset złotych - mówi Ilona Golec, oficer prasowa ząbkowickiej policji. Sprawcy nie udało się jednak zatrzymać.

Kilka dni później w Ząbkowicach Śląskich do mieszkania innej 85-latki zapukali mężczyzna i kobieta. - Z relacji poszkodowanej wynika, że przedstawili się jako jej sąsiedzi. Starsza kobieta wpuściła ich do mieszkania, a po ich wyjściu zorientowała się, że nie ma pieniędzy. W efekcie straciła kilka tysięcy złotych, a rzekomych „sąsiadów” także nie udało się namierzyć - dodaje policjantka.

Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność i niewpuszczanie obcych osób do mieszkań i domów. - Złodzieje najpierw próbują wzbudzić nasze zaufanie i pod różnym pretekstem wejść do mieszkania. Zazwyczaj są mili, albo też udają, że pilnie potrzebują pomocy. Gdy już uda im się przekroczyć próg domu robią wszystko, by odwrócić uwagę właściciela i splądrować obiekt. Apelujemy, aby nie wpuszczać obcych osób do domu, a o domokrążcach po prostu informować policję. Funkcjonariusze sprawdzą każde zgłoszenie - zapewnia policjantka.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA