Express-Miejski.pl

Pociągi znów pojadą do Srebrnej Góry? Do końca lipca ma nastąpić przejęcie linii kolejowej

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Do końca lipca samorząd województwa dolnośląskiego przejmie od PKP linię kolejową nr 318 - Srebrna Góra - Bielawa Zachodnia − zapowiada marszałek Cezary Przybylski.

Oznacza to, że po kilkudziesięciu latach przerwy coraz bardziej realny wydaje się powrót ruchu kolejowego do Srebrnej Góry.

Samorząd województwa dolnośląskiego zamierza przejąć od PKP łącznie ponad 20 odcinków linii kolejowych w regionie. To w sumie prawie 500 km torów, które w dużej części rozszerzą system komunikacji na Dolnym Śląsku. − Mieszkańcy zyskają nowe połączenia do pracy, szkoły czy do miejsc wypoczynku, a turyści łatwiejszy dojazd do wielu turystycznych atrakcji w naszym regionie − mówi marszałek Cezary Przybylski.

O zamiarach przejęcia linii kolejowej pisaliśmy już w grudniu w artykule pt. Wróci ruch kolejowy na trasie Srebrna Góra - Bielawa - Dzierżoniów? Jest na to spora szansa. Wówczas podjęto decyzję o przejęciu linii kolejowej nr 341 Bielawa Zachodnia – Dzierżoniów, na rewitalizację której ogłoszono już przetarg. − Dzięki jej przejęciu i naszej rewitalizacji, pociągi jeszcze w tym roku mogą powrócić do Bielawy po prawie 40 latach. Będziemy rozwijać ofertę przewozową, bo takie są oczekiwania i potrzeby mieszkańców − dodaje marszałek.

Do końca lipca oprócz wspomnianej linii nr 318 Srebrna Góra - Bielawa w ręce województwa ma zostać przekazanych jeszcze pięć innych odcinków zlikwidowanych linii: nr 316 Chojnów – Rokitki,  linia nr 327 Nowa Ruda Słupiec – Radków, linia nr 284 Jerzmanice Zdrój – Lwówek Śląski, linia nr 291 Wałbrzych Szczawienko − Boguszów Gorce oraz linia nr 310 Kobierzyce – Piława Górna. 

ms. / em24.pl

9

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Pociągi znów pojadą do Srebrnej Góry? Do końca lipca ma nastąpić przejęcie linii kolejowej

    2019-03-07 13:24:59

    gość: ~Wiatr

    Będzie jeżdziło powietrze, konduktor i maszynista

  • 2019-03-08 23:18:58

    gość: ~PiSlam

    @~Wiatr
    A tymi autobusami co Jarek ostatnio naobiecywał to co będzie jeździć?

  • 2019-03-07 14:18:12

    gość: ~Karju

    Uzasadniona jest z ekonomicznego założenia odbudowa trakcji kolejowej Kamieniec Ząb –Złoty Stok, ponieważ Gmina jest bardzo bogata w surowce (uran arsen złoto itp.) należałoby utworzyć odkrywkową kopalnie, co by ożywiło cały nasz powiat i dało miejsca pracy, bo z turystyki w naszym regionie nie można wyżyć.
    Otwarcie kopalni jest uzależnione od decyzji UE –Niemiec bez ich zgody na ziemiach odzyskanych nic nie można zrobić czy mają łapę jak Putin na wschodniej Ukrainie.

    Powoli powoli Dolny Śląsk staje się Niemieckim Landem mamy dbać i remontować ich dziedzictwo kulturowe, aby zachowało się dla przyszłych Niemieckich pokoleń .

  • 2019-03-07 22:36:01

    gość: ~Jakub Stolarski

    Brawo! Tak trzymać!

  • 2019-03-08 10:01:45

    gość: ~NS

    Pomysł jest jak najbardziej okej, tylko pytanie, czy aby na pewno mieszkańcy Srebrnej Góry oczekiwali połączeń do Dzierżoniowa, a nie w kierunku Ząbkowic Śląskich? Przecież ze Srebrnej Góry połączenie do [stolicy] powiatu jest tak nędzne, że głowa mała. Władza jak chce pomóc mieszkańcom to niech zwiększy ilość i jakość połączeń do Ząbkowic!

  • 2019-03-08 23:15:56

    gość: ~Mieszkaniec

    @~NS
    Ludzie wolą pociągi niż autobusy. A zwłaszcza turyści, wsiądzie taki we Wrocławiu i w 1 h i 40 min dojedzie bez przesiadki do Srebrnej Góry. We Wrocławiu mieszka prawie milion ludzi będą walić na Srebrna, tabunami bardzo dobry pomysł.

  • 2019-03-09 00:46:38

    gość: ~Tamida

    @~Mieszkaniec

    Niestety i tu się mylisz z Wrocławia do Kamieńca jest super połączenie ale turystów przyjeżdżających koleją nie ma . Dlaczego nie ma bo bilety są zbyt drogie a pałac jest przereklamowany turyści są rozczarowani zawiedzeni nie ma atrakcji towarzyszących gastronomi itp.
    Jakość świadczonych usług przez gminę jest zbyt niska żeby pozyskać Turystów arogancja władzy która nie ma pojęcia o turystyce .
    Przykładem jest Kopalnia Złoty -Stok jak należy promować rozwijać przyciągać turystów wielkie gratulacje dla Pani Eli .

  • 2019-03-12 10:08:24

    gość: ~Tedope

    @~Tamida

    To prawda, ale pani Ela włożyła w to mnóstwo SWOJEGO, PRYWATNEGO czasu i pieniędzy. To, że teraz na tym zarabia to tylko dzięki własnej pracy. Wójt dba o pałac jako instytucję gminną, nie swoją, toteż dziwne, żeby poświęcał mu swój prywatny czas i pieniądze. Ot, taka różnica. Na kopalni pani Szumska kasuje pieniążki do kieszeni, a na pałacu pieniążki kasuje gmina. Czy zarobi pałac w miesiącu 5 tys. zł czy 20 tys. zł to i tak wynagrodzenie wójta się nie zmieni. Wójt nie jest zależny od pałacu, więc to porównywanie to trochę bezsensu. Proponuję porównać Kopalnię Złota do atrakcji prywatnych, takich jak np. spływy pontonowe w Bardzie. A pałac można porównywać do twierdzy. Tam też wbrew pozorom jakiegoś wielkiego łał nie ma. Czy pałac, czy twierdza to nie są miejsca do których chce się wracać, w przeciwieństwie np. do spływów pontonowych w Bardzie.

  • 2019-08-27 16:06:50

    gość: ~Biblo

    ostatnio dodany post

    Mamy koniec sierpnia i brak informacji czy linia kolejowa Bielawa - Srebrna Góra została przejęta, co miało nastąpić w lipcu. Czekamy!

REKLAMA