Express-Miejski.pl

Dwóch nastoletnich Afgańczyków zatrzymanych na terenie powiatu. Do Polski dotarli w naczepie tira

na terytorium Polski przyjechali w naczepie tira przewożącego części samochodowe z terytorium Serbii. Ich podróż trwała 3 dni fot.: NOSG

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Kłodzka zatrzymali dwóch obywateli Afganistanu, którzy dostali się do Polski z Serbii w ładunku części samochodowych.

Do zatrzymania mężczyzn doszło na terenie powiatu ząbkowickiego w jednym z lokali gastronomicznych. Po zapłaceniu rachunku za posiłek nie chcieli oni opuścić lokalu pomimo jego zamknięcia. Właściciel o zdarzeniu poinformował zatem policję. W związku z barierą językową i brakiem uzyskania jakichkolwiek informacji oraz dokumentów, cudzoziemcy przewiezieni zostali do jednostki policji w Ząbkowicach Śląskich.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze Straży Granicznej z Kłodzka zatrzymali cudzoziemców z uwagi na to, iż nie posiadali oni przy sobie żadnych dokumentów, które mogłyby potwierdzić ich tożsamość. W trakcie dalszych czynności ustalono, że cudzoziemcy mówią tylko w języku paszto. Tłumacz tego języka, który brał udział w przesłuchaniu pomógł ustalić funkcjonariuszom Straży Granicznej dane personalne oraz obywatelstwo zatrzymanych osób. Okazało się, że obaj mężczyźni są obywatelami Afganistanu, a z podanych przez nich informacji wynika, że mają 16 i 17 lat. Cudzoziemcy powiedzieli również, że na terytorium Polski przyjechali w naczepie tira przewożącego części samochodowe z terytorium Serbii. Ich podróż trwała 3 dni. Gdy postanowili wyjść spod plandeki rozcinając jej górę sądzili, że są już na terytorium Niemiec dokąd chcieli dotrzeć. Zaczepiony przez nich przypadkowy mężczyzna powiedział im, że są w Polsce.

Komendant Placówki Straży Granicznej w Kłodzku skierował wnioski do Sądu Rejonowego w Kłodzku o umieszczenie cudzoziemców w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie na oddziale nieletnich i od 12 lutego zgodnie z postanowienie sądu zostali tam umieszczeni. Będą przebywać tam do 10 maja.

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

10

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Dwóch nastoletnich Afgańczyków zatrzymanych na terenie powiatu. Do Polski dotarli w naczepie tira

  2019-02-14 10:22:26

  gość: ~Janek

  dzieci merkel??

 • 2019-02-14 10:34:18

  gość: ~Xxx

  Jeszcze ich utrzymywać... deport z kraju

 • 2019-02-14 10:53:12

  gość: ~polska

  Można powiedzieć, że w sumie pośrednio osiągnęli to co chcieli - będą siedzieć do maja w Polsce i będą utrzymywani z naszych podatków. Nam zaś z pensji odciągają po 30 proc. na rzekome składki, z których pieniądze idą właśnie na utrzymanie takich kombinatorów i na jakieś Strzeżone Ośrodki dla Cudzoziemców

 • 2019-02-14 11:23:30

  gość: ~Patriota

  Won z ciapuchami spowrotem do ich Afganu

 • 2019-02-14 12:50:17

  gość: ~edekodziemniakow

  a we wtorek na targu gadali ze maja dostac mieszkania od gminy i ze juz byli u orzeszka i powiedzial ze im da

 • 2019-02-14 14:17:18

  gość: ~Preslo

  @~edekodziemniakow
  Ale cisniesz głupoty . Masakra . Jakbym przeczytał uważnie to takich głupot byś nie pisał .

 • 2019-02-14 16:28:56

  gość: ~Ja3

  @~Preslo

  Nie widzisz, że to ironia? Jak mogli we wtorek na targu o tym mówić, jak podali tę informację dopiero dzisiaj? :D

 • 2019-02-14 15:30:22

  gość: ~Ktoś

  Wypowiadają się sami prawdziwi Polacy, potomkowie zabużańskich chłopów małorolnych.

 • 2019-02-14 20:33:41

  gość: ~ab

  Polska jest bogata-socjal bardzo rozwinięty, 500+ na prawo i lewo, emerytura dla tych, którzy nigdy nie pracowali, znowu podwyżki dla wojska, ale tylko dla mundurowych. A ktoś się zastanowił, dlaczego ci młodzi chłopcy uciekają ze swojego kraju? Poza tym wiele miejsc się wyludnia, mogą zapełnić pustkę demograficzną. A może ktoś z tych, którzy ich krytykują osobiście chciałby się dowiedzieć jak tam się żyje? Może tam pojechać.

 • 2019-02-15 08:13:35

  gość: ~Drugi raz

  ostatnio dodany post

  Uciekli ze swojej Ojczyzny, którą okupują polscy żołnierze, wprowadzając " Jankeską " demokrację.

REKLAMA