Express-Miejski.pl

Realizują swoje pasje i promują gminę. Patrycja Jurkowska i „Pastor” wyróżnieni na sesji [foto]

Patrycja Jurkowska i Paweł Jochymek vel. Pastor wyróżnieni podczas sesji rady gminy Stoszowice fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

13 lutego podczas sesji rady gminy Stoszowice Patrycja Jurkowska i Paweł Jochymek vel. Pastor otrzymali nagrody pieniężne za promocję gminy na róznych płaszczyznach.

- Od kilku lat wyróżniamy osoby, które mienią się wyjątkową aktywnością, a ukończyły etap nauki w szkołach, dla których organem prowadzącym jest nasz samorząd i nie mają możliwości otrzymania stypendium rady gminy. Chcemy wyróżniać osoby, które promują naszą gminę na zewnątrz i tym samym wspierać ich pasję - mówił wójt Paweł Gancarz, który wspólnie z przewodniczącym rady gminy Marcinem Józefiakiem wręczył listy gratulacyjne i bony pieniężne w wysokości 2 tys. zł dla nagrodzonych.

Słowo o wyróżnionych:

Patrycja Jurkowska - 17-latka, która od 2008 roku trenuje w klubie Herakles Fight Club Kłodzko. Początkowo taekwondo, od kilku lat kickboxing. W sierpniu 2018 roku zdała egzamin i zdobyła czarny pas I DAN Federacji World Kickboxing Network. Otrzymywała powołania do kadry narodowej Polskiej Federacji Kickboxingu, a w ostatnich latach mogła poszczycić się m.in. złotym medalem mistrzostw Polski Federacji WKSF w Mińsku Mazowieckim, złotym medalem na mistrzostwa Polski w Obornikach Śląskich czy srebrnym krążkiem na mistrzostwach Europy w Tarczynie w 2017 roku. Mieszkanka Przedborowej, uczennica drugiej klasy liceum ogólnokształcącego w Ząbkowicach Śląskich na profilu sportowo-ratowniczym.

Paweł Jochymek vel Pastor - niespełna 29-letni mieszkaniec Srebrnej Góry. W latach 1987-1998 wielokrotny mistrz Polski w akrobatyce sportowej. Reprezentant i współzałożyciel legendarnego zespołu - Stylowa Spółka Społem, która w 2003 roku w Szczecinie zdobyła mistrzostwo Polski, drugie miejsce w Europie i nagrodę za najlepsze show w swojej kategorii. W ostatnim czasie Paweł Jochymek był jednym z organizatorów zawodów breakdance Silver Hill w Srebrnej Górze, jest instruktorem tańca breakdance dla dzieci i młodzieży, a także organizatorem letnich zjazdów w kuli sferycznej. W 2013 roku wydał swoją debiutancką płytę pt. Pastorama. Niebawem światło dzienne ujrzy jego druga płyta pt. Równowaga.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA