Express-Miejski.pl

W Ziębicach powstanie Dzienny Dom Opieki Senior+. Gmina otrzymała 300 tys. zł dofinansowania

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

W 2019 roku na realizację programu „Senior+” w całym kraju przeznaczono 80 mln zł. 345 tys. zł z tej kwoty trafi do powiatu ząbkowickiego.

W ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020 jednostki samorządu terytorialnego mogą ubiegać się o uzyskanie środków finansowych przeznaczonych na: jednorazowe wsparcie finansowe na utworzenie lub wyposażenie placówki oraz na zapewnienie funkcjonowania już istniejących placówek. 

W Ząbkowicach Śląskich Dzienny Dom Opieki Senior+ zostanie utworzony w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej na osiedlu XX-lecia. W ubiegłym roku ząbkowicki samorząd otrzymał dotację w kwocie ponad 228 tys. zł na utworzenie i wyposażenie placówki, a teraz pozyskał 45 tys. zł już na funkcjonowanie placówki. Niebawem ma pojawić się ogłoszenie o naborze seniorów, a dom opieki ma rozpocząć funkcjonowanie jeszcze w pierwszej połowie tego roku. Na seniorów w placówce czeka 15 wolnych miejsc.

Dom dziennej opieki dla seniorów w ramach programu „Senior+” powstanie także w Ziębicach. Na ten cel ziębicki samorząd otrzymał wsparcie w wysokości 300 tys. zł. - Temat utworzenia dzienego domu opieki dla seniorów był podnoszony w kampanii wyborczej. Seniorzy wykazywali zainteresowanie utworzeniem takiego obiektu, więc wykorzystując fakt, że mamy wolne obiekty, przystąpiliśmy do programu. Na ten cel chcemy zaadaptować pomieszczenia po dawnym liceum przy ulicy Kościuszki w Ziębicach. W tym roku przeprowadzimy prace remontowe by przystosować pomieszczenia dla osób starszych, pod koniec roku planujemy wyposażyć obiekt, a w przyszłym roku złożymy wniosek na pozyskanie wsparcia finansowego już na funkcjonowanie placówki. Wstępnie otwarcie dziennego domu opieki planujemy na pierwszą połowę 2020 roku - mówi Mariusz Szpilarewicz, burmistrz gminy Ziębice.

Według wstępnych założeń w placówce zostanie utworzonych dokładnie 29 miejsc dziennej opieki nad osobami starszymi.

kin. / em24.pl

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W Ziębicach powstanie Dzienny Dom Opieki Senior+. Gmina otrzymała 300 tys. zł dofinansowania

  2019-02-13 16:22:12

  gość: ~Radek

  No tak, 70 proc. społeczeństwa to seniorzy, więc niech jeszcze coś mają z tego miasta, zanim całkiem upadnie

 • 2019-02-13 20:00:54

  gość: ~Ja

  @~Radek
  Starzenie się spoleczenstwa to problem ogólnopolsk.A nawet Europejski. Nie tylko Ziębicki....Dlatego twój wpis jest nieobiektywny.

 • 2019-02-15 16:50:55

  gość: ~Senior

  Gdzie mogę znaleźć kryteria przyjęć?

 • 2019-02-19 06:34:10

  gość: ~Cbm

  ostatnio dodany post

  Fantastyczna decyzja.

REKLAMA