Express-Miejski.pl

W marcu kolejne spotkanie z Denisem Urubko w Ząbkowicach Śląskich

18 kwietnia 2018 r. na pierwsze spotkanie ze światowej sławy himalaistą i instruktorem wspinaczki do Ząbkowickiego Ośrodka Kultury przybyło ponad 400 osób z różnych zakątków Polski fot.: mwinnik / em24.pl

Spotkanie z himalaistą zatytułowane „Mountaineering in the style of attack” rozpocznie się 15 marca o godz. 18 w sali widowiskowej Ząbkowickiego Ośrodka Kultury.

Denis Urubko zaliczany jest do pierwszej ligi współczesnego himalaizmu. Na początku ubiegłego roku wszyscy śledzili jego poczynania - najpierw gdy wspólnie z Adamem Bieleckim, Piotrem Tomalą i Jarosławem Botorem bohatersko ruszyli na ratunek Elisabeth Revol i Tomka Mackiewicza na Nanga Parbat, potem gdy podjął kontrowersyjną decyzję o odłączeniu się od Narodowej Wyprawy na K2.

Podczas gali Mistrzów Sportu w zeszłym roku Denis Urubko z Adamem Bieleckim, Piotrem Tomalą i Jarosławem Botorem za akcję na Nanga Parbat otrzymali specjalną nagrodę za „Wyczyn Roku”.

Aktualnie 45-latek wraz z grupą Pakistańczyków przygotowuje się do ataku na szczyt Broad Peak. Ośmiotysięcznik zlokalizowany na granicy Chin i Pakistanu w 2013 roku, po raz pierwszy zimą, zdobyła czwórka polskich himalaistów Adam Bielecki, Artur Małek, Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski. Kierownikiem wyprawy był Krzysztof Wielicki. Berbeka i Kowalski nie wrócili już z góry. Zginęli podczas zejścia ze szczytu.

To właśnie o aktualnie trwającej wyprawie oraz planach na przyszłość ma opowiadać Urubko podczas spotkania z mieszkańcami Ząbkowic Śląskich i gośćmi. Organizatorem spotkania jest Klub Globtrotera działający przy oddziale PTTK w Ząbkowicach Śląskich. Wstęp na wydarzenie jest płatny. Bilety w cenie 15 zł są do nabycia w Ząbkowickim Ośrodku Kultury oraz na stronie kupbilecik.pl

kin / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA