Express-Miejski.pl

W gminie Bardo powstanie Młodzieżowa Rada Miejska? Jest taki plan

Spotkanie młodzieży z gminy Bardo w urzędzie miejskim fot.: UMiG Bardo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W ubiegłym tygodniu w Urzędzie Miasta i Gminy w Bardzie odbyło się spotkanie organizacyjne z młodzieżą, którego celem było zaktywizowanie młodych mieszkańców gminy.

Na zaproszenie burmistrza Krzysztofa Żegańskiego w spotkaniu oprócz młodzieży uczestniczyli radni, którzy wsparli inicjatywę powstania Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Powołanie  fakultatywnego organu samorządu terytorialnego o charakterze konsultacyjnym ma być pierwszym krokiem do tego, by powstało wiele wspólnych działań i projektów z myślą o młodych mieszkańcach. - Zależy nam, aby głos młodych ludzi był ważnym i słyszalnym apelem, dzięki któremu my, urzędnicy, będziemy działać bardziej efektywnie dla ich dobra i rozwoju - mówi burmistrz Krzysztof Żegański. Spotkanie odbyło się w klimacie żywej dyskusji, podczas której młodzież wyraziła swoje opinie nt. form i możliwości spędzania wolnego czasu. Dzięki temu, już powstało wiele pomysłów, które przy wsparciu urzędu i jednostek ujrzą światło dzienne.

- Bardzo cieszymy się, że ta inicjatywa została przyjęta tak entuzjastycznie i mamy nadzieję, że kolejne spotkania przyniosą konkretne efekty, a młodzież z naszej gminy będzie mogła uczestniczyć w wielu ciekawych przedsięwzięciach.
Zapraszamy młodzież, która jest zainteresowana udziałem w spotkaniach na kolejne, które odbędzie się już w najbliższy wtorek o godz. 17.30 - dodaje szef bardzkiego magistratu.

ms. / em24.pl

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W gminie Bardo powstanie Młodzieżowa Rada Miejska? Jest taki plan

  2019-01-14 15:02:30

  gość: ~mieszkaniec

  Niech lepiej w końcu powstanie jakiś market.

 • 2019-01-15 10:39:27

  gość: ~ppp

  Bardzo dobry pomysł, wreszcie szansa dla tych co chcą się rozwijać w lokalnej społecznosci. Nikt nic nie robił dla młodzieży

 • 2019-01-15 10:49:21

  gość: ~Janowiec

  No, w Janowcu i Opolnicy nie mamy wodociągu, a w budżecie gminy 200 tys. zł zapisano na budowę skate parku. Gratuluję myślenia radnym i władzy.

 • 2019-01-15 17:06:48

  gość: ~Opolnica

  ostatnio dodany post

  może najpierw woda a potem inne rzeczy...może tak dla młodzieżowej tydzień w Janowcu bez wody i zasięgu telefonii ? i zmienią spojrzenie

REKLAMA