Express-Miejski.pl

Zamykają odcinek ulicy Głównej w Bardzie. Nie będą też funkcjonować przystanki [aktualizacja]

Trwa rewitalizacja bardzkiej starówki. Rozpoczęły się już prace na Placu Wolności fot.: em24.pl

Na spore utrudnienia muszą przygotować się mieszkańcy i goście odwiedzający Bardo. Od 17 września zamknięty będzie odcinek ulicy Głównej od mostu do kościoła.

Rozpoczęły się już pierwsze prace dotyczące dalszego etapu rewitalizacji bardzkiej starówki. Do 15 grudnia będą trwały roboty związane z wymianą nawierzchni na ulicach: Kolejowej, Głównej i Placu Wolności. W związku z tym, na powyższych ulicach (szczególnie na odcinku ul. Głównej) będą występowały utrudnienia, a drogi na czas prac będą wyłączone z ruchu. Władze bardzkiego magistratu apelują o korzystanie z objazdu przez drogę krajową nr 8, jednocześnie przepraszając mieszkańców za utrudnienia.

Od 17 września tymczasowo zawieszone zostaną przystanki autobusowe zlokalizowane dotychczas przy Placu Kasztelańskim i Placu Wolności. Na czas prac pasażerowie będą mogli korzystać tylko z przystanków znajdujących się przy ul. Głównej przy cmentarzu (po obu stronach) oraz na ul. Głównej przy budynku nr 35.

Utrudnienia czekają też mieszkańców ulicy Głównej zamieszkałych w budynkach od nr 1 do 24. Ze względu na prace remontowe do połowy grudnia od lokatorów nie będą odbierane odpady komunalne. Gmina na utwardzonym terenie przy krajowej ósemce – między blokiem nr 16 a 18 - ustawi kontenery, do których mieszkańcy będą mogli wrzucać odpady zmieszane. Worki z segregowanymi śmieciami należy zostawić w pobliżu kontenera.

Na czas prac remontowanych zamknięte będzie także wejście na dziedziniec klasztorny od Placu Wolności. Do bazyliki mniejszej będzie można udać się wejściem głównym – od strony ulicy Głównej.

W ramach zadania inwestycyjnego planuje się przebudowę ulicy Kolejowej (odcinek od zjazdu z krajowej ósemki w kierunku mostu kamiennego), Głównej (od mostu do skrzyżowania z ulicą Noworudzką) i Placu Wolności oraz przebudowę skrzyżowania ulicy Głównej z ulicami Grunwaldzką, Kolejową i Skalną poprzez budowę ronda.

Remonty będą obejmowały wymianę nawierzchni jezdni oraz chodników i zjazdów. Dodatkowo zostanie wykonana korekta odwodnienia tj. wymiana wpustów lub zmiana ich lokalizacji. Cały remontowany odcinek, od kościoła w kierunku wyjazdu z Barda na krajową ósemkę (naprzeciwko stacji PKP), ma być pokryty kostką brukową. Termin zakończenia realizacji zadania przewidziano do 15 grudnia.

Koszt realizacji zadania wynosi blisko 3.1 mln zł, z czego 1.6 mln zł to dotacja z jakie bardzka gmina otrzymała Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Głównym wykonawcą zadania jest firma Polskie Surowce Skalne Sp. z.o.o z Bielan Wrocławskich.

[AKTUALIZACJA, 17.09, g. 9]: Przystanek na placu Kasztelańskim na czas inwestycji będzie funkcjonował - będą korzystały z niego wszystkie firmy transportowe za wyjątkiem przewoźnika Neotrans (trasa: Bardo - Ząbkowice Śląskie), który będzie zabierał pasażerów tylko z przystanku na przeciwko byłego przedszkola, a wysadzał przy cmentarzu i na przystanku zlokalizowanym przy ul. Głównej 35.

ms. / em24.pl

18

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Zamykają odcinek ulicy Głównej w Bardzie. Nie będą też funkcjonować przystanki autobusowe

  2018-09-14 13:46:30

  gość: ~zxcvbnm

  no jak to się szasta publicznymi pieniędzmi, kładzie się kostkę później znowu zrywa i tak wkoło

 • 2018-09-14 13:46:35

  gość: ~zxcvbnm

  no jak to się szasta publicznymi pieniędzmi, kładzie się kostkę później znowu zrywa i tak wkoło

 • 2018-09-14 15:06:04

  gość: ~Jadzia

  Trochę średni termin do remontów - nie można było zrobić tego na wakacjach? Jak dzieci mają dostać się do szkoły, szczególnie te, których rodzice nie mają samochodów i chodzą do szkoły na nogach. Nie dość, że na Grunwaldzkiej dziura na dziurze i dziecko już kilka razy wróciło ze szkoły brudne, to do tego jeszcze teraz remont Głównej. Nie wiem kto odpowiada za terminy, ale powinien dostać po łbie

 • 2018-09-14 15:37:34

  gość: ~mieszkaniec

  Przecież remont był planowany na wcześniejszy termin ale nie znalazł się wykonawca. http://zabkowice.express-miejski.pl/wiadomosc/34112,jest-wykonawca-bedzie-dalszy-etap-rewitalizacji-starowki-remont-drozszy-o-kilkaset-tys-zl

 • 2018-09-14 16:59:24

  gość: ~mieszkanka

  @~mieszkaniec

  Dokładnie. Zamiast narzekać to powinniście się cieszyć!

 • 2018-09-14 17:42:37

  gość: ~Tez mieszkanka

  @~mieszkanka
  A z czego tu się cieszyć? Rozumiem że są ludzie którzy cieszą się z tego że w ogóle coś robią natomiast osobiście uważam że te pieniądze mogły zostać zainwestowane w rzeczy bardziej potrzebne niż budowa ronda...to coś w stylu nie ważne jak o tobie gadają ważne żeby w ogole gadali... Tak jest w cud miasteczku nie ważne co robią ważne że wogole coś...a że są to kwiatki i ronda... Ale co kto lubi.

 • 2018-09-14 18:53:07

  gość: ~kitka

  @~Tez mieszkanka
  Wyremontowana będzie Główna w dół do mostu, Kolejowa i plac Wolności. Nowe chodniki. Rondo to tylko dodatek. Tyle się pisało o dziurach na Głównej, dziurach w chodnikach... ale jak się coś dzieje to wiecznie się malkontenci znajdą....

 • 2018-09-14 18:56:51

  gość: ~mieszkaniec

  @~Tez mieszkanka
  Podaj przykład na co mogli zainwestować te pieniądze. Jeżeli otrzymali na starówkę i naprawę drogi to nie mogą funduszy wykorzystać na coś innego.

 • 2018-09-14 18:59:26

  gość: ~brawo

  Domyślam się, że następną ulicą i chodnikiem będzie ul. Grunwaldzka...

 • 2018-09-14 19:59:36

  gość: ~Jjjj

  @~kitka niech to będzie normalna dtoga a nie jakieś deptaki, Polanicy tu nie zrobisz! zwlaszcza przy tych obszczmurach latających jak zombi po mieście- elektorat Krzysztofa. Co to za poroniony pomysł, zamknąć drogę i na końcu zrobić rondo???

 • 2018-09-16 17:04:16

  gość: ~Kika

  Proponuję spacer w kierunku Hotelu Bardo.Jaki powstaje tam deptak spacerowy, szeroki chodnik, oświetlenie uliczne, nowa szeroka ulica...tylko komu to ma służyć??? Mieszkańcom?bo turyści czy giście hotelowi raczej śmigają drogimi furami i watpię, że spacerują...a na wsiach żadnego chodnika!!! Dzieci z autobusów wracaja do domów poboczamu lub rowami. A jak już sie buduje chodnik to na cmentarz

 • 2018-09-16 17:07:49

  gość: ~mieszkaniec

  @~Kika Czas przewietrzyć ten urząd i klakierów.

 • 2018-09-28 21:07:07

  gość: ~Mieszkaniec

  ostatnio dodany post

  @~Kika

  Dokładnie tak jest. Chodniki w lesie... a na Rynku gdzie stoi jeden z ołtarzy podczas święta Bożego Ciała kostki która została obiecana przez P. Burmistrza jak nie było tak nie ma i chyba tak już zostanie.... Szkoda...

 • 2018-09-17 13:07:27

  gość: ~pitek

  @~Jjjj
  A jak inaczej wyremontować drogę bez jej zamykania??? Jak wyremontują to otworzą - chyba logiczne...

 • 2018-09-18 19:46:48

  gość: ~blokers

  @~pitek Widzisz gościu drogę do hotelu Bardo remontują za naszą społeczną kasę i jakoś hotel otwarty cały czas...

 • 2018-09-22 12:59:49

  gość: ~gość

  @~blokers
  A w innym wątku ktoś wyspiewujacy hymn pochwalny ku czci spolecznictwa i zaangażowania radnego Ł Zielińskiego napisał,iż ów radny ponownie ubiegający się a te funkcje będzie naciskał- tylko kogo lub co - w sprawie drogi do Siotr Urszulanek -miasto cudów

 • 2018-09-22 19:45:25

  gość: ~Kika

  @~mieszkaniec
  A może oprócz inwestycji w Cudownym Grodzie ktoś dostrzegłby, że gmina składa się również z terenów wiejskich. Zamiast budować już 3 z kolei drogę dojazdową do Hotelu Bardo albo rondo w Bardzie, można by było wybudować wodociąg w Janowcu, czy też chodniki na wsiach. Bardzkie dzieci chodzą po chodnikach, wiejskie poboczami lub rowem żeby bezpiecznie wrócić z autobusu.

 • 2018-09-22 19:47:22

  gość: ~mieszkaniec

  @~Kika podobno rondo odwołane

REKLAMA