Express-Miejski.pl

Akt wandalizmu w Złotym Stoku. Popisali mauzoleum

Akt wandalizmu na Mauzoleum Guttlerów fot.: UMiG Złoty Stok

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Złotostoccy urzędnicy zauważyli, że na wyremontowanej w ubiegłym roku elewacji mauzoleum rodziny Guttlerów w Złotym Stoku pojawiły się napisy.

Sprawców nie udało się jeszcze ustalić, jednak władze złotostockiego magistratu apelują do mieszkańców o zwracanie uwagi na niewłaściwe zachowania innych osób i proszą o wspólną dbałość o gminne dobra. Urzędnicy informują też, że w przypadku ustalenia tożsamości osób, które są autorami napisów na elewacji, sprawę zgłoszą do organów ścigania. - Nie ma naszej zgody na brak szacunku dla miejsc historycznych i dewastację mienia gminy - mówią.

Prace związane z odrestaurowaniem mauzoleum cały czas trwają. W ubiegłym roku wykonano m.in. remont elewacji. Aktualnie trwają prace wewnątrz obiektu. Gmina na odrestaurowanie obiektu pozyskała dofinansowanie ze środków unijnych. Część kosztów pokryła też z własnych pieniędzy.

- Na co dzień spotykamy się z wieloma aktami wandalizmu na terenie gminy: połamane przęsła na scenie w parku miejskim, oderwane deski na ławkach, rozbite kosze w mieście, powyrywane z gazonów kwiaty, wykopane krzewy i drzewka, rozbite butelki, porozrzucane śmieci itp. Staramy się na bieżąco reagować: sprzątamy i usuwamy szkody. Za zniszczenia i straty płacimy z budżetu gminy, z naszych wspólnych pieniędzy - dodają urzędnicy i proszą mieszkańców o zwracanie uwagi, kiedy niszczone jest gminne mienie lub informowanie o wandalach.

mwinnik / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA