Express-Miejski.pl

Drużyna Los Santos najlepsza w turniej streetballowym w Ziębicach

Turniej Streetball'a w Ziębicach fot.: GCEiS w Ziębicach

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

4 sierpnia na orliku w Ziębicach odbył się turniej streetballa dla młodzieży starszej i dorosłych. Najlepsza okazała się ekipa Los Santos.

W zawodach wzięło udział sześć ekip: Firma (Nysa), Los Santos, Trzech Pancernych i Czołg, Targay Balla, Seat Ibiza i Trójkolorowi (Francja). Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym’’.

W trakcie przerw między meczami rozegrano konkurs rzutów za trzy punkty o puchar Dyrektora Gminnego Centrum Edukacji i Sportu, w którym każda drużyna wystawiła po jednym zawodniku. Konkurs polegał na oddaniu jak największej ilości rzutów celnych. W ciągu 30 sekund największą ilość rzutów celnych oddał Aleksander Hyla z Ziębic (Los Santos), który w rundzie finałowej sześć razy ulokował piłkę wewnątrz obręczy.

Hyla oprócz indywidualnej wygranej został także zwycięzcą w konkurencji drużynowej, wspólnie z ekipą Los Santos, którą dodatkowo tworzyli Szymon Zieliński i Paweł Boczar. Drużyna wygrała wszystkie swoje spotkania. Drugie miejsce na podium zajął zespół Seat Ibiza w składzie: Dawid Cios, Wojciech Siołek i Miłosz Jaskulski. Kolejne miejsca przypadły ekipom: Targay Balla, Trójkolorowi (Francja), Firma (Nysa) oraz Trzech Pancernych i Czołg.

Najlepsze zespoły otrzymały nagrody zgodnie z regulaminem turnieju. Za pierwsze miejsce ekipa otrzymała 500 zł, za drugie 300 zł a za trzecie 200 zł. Andrzej Regner, dyrektor Gminnego Centrum Edukacji i Sportu wręczył wszystkim zespołom dyplomy, a zwycięzcy konkursu rzutów za trzy punkty okolicznościowy puchar. 

Organizatorem turnieju było Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach oraz Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Orzeł w Ziębicach.

mwinnik / em24.pl na podst. inf. GCEiS w Ziębicach

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA