Express-Miejski.pl

Przed nami Dni Barda i Noc Świętojańska. Sprawdź program imprezy

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

Tegoroczne Dni Barda oraz Noc Świętojańska odbędą się 16 i 23 czerwca na terenie parku za Nysą. Wystąpi m.in. zespół Jambo Africa oraz Dżedi Show. 

Dla gości został przygotowany szereg atrakcji. Dni miasta rozpoczną się w sobotnie popołudnie (16 czerwca) o godz. 15.30 sztafetą sportową dla dzieci i młodzieży o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Bardo. Oficjalne otwarcie Dni Barda i jarmarku świętojańskiego przez burmistrza Krzysztofa Żegańskiego nastąpi kwadrans przed godz. 17. Następnie na scenie zaprezentują się dzieci z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bardzie oraz Publicznego Gimnazjum w Przyłęku, a także Paula Bernaczek i Julia Topolanek. O godz. 19.10 Waldemar Bałwas zaprezentuje mini recital pn. „Przeżyjmy to jeszcze raz - piosenki z tamtych lat”. Pół godz. później będzie można zobaczyć świętojańskie widowisko teatralne w wykonaniu Teatr Ruchu. Główny punkt programu - disco show pod gwiazdami - zaplanowano na godz. 20. Na scenie zobaczymy zespół Jambo Africa oraz Dżedi Show. Koncert tych drugich podzielony będzie na dwie części. W międzyczasie odbędzie się pokaz świętojańskich sztucznych ogni. Na koniec mieszkańcy i przybyli goście będą mogli pobawić się na zabawie tanecznej przy muzyce puszczanej przez DJ DI.

Noc Świętojańska rozpocznie się (23 czerwca) o godz. 17 kolejną edycją spływu na BeleCzym. Pływadła rozpoczną swoją rzeczną wędrówkę przy domu wczasowym Brido i pokonają trasę aż do parku za rzeką. Dalsza część atrakcji przewidziana jest w parku za rzeką. Na scenie zaprezentuje się kolejno: zespół taneczny Salamandra oraz zespoły ludowe Przełomiacy i Waliszowianie. O godz. 20 zaplanowano zabawę taneczną, a tuż po niej palenie ognisk. Główny punkt programu - obrzędy Nocy Świętojańskiej - rozpocznie się o godz. 21.30. Przewidziano taniec świętojański, program artystyczny w wykonaniu zespołu Przełomiacy, wystąpi także Teatr Ruchu z gościnnym udziałem przyjaciół z grupy Flamme z Kłodzka. Imprezę zakończy korowód prowadzony przez aktorów w stronę rzeki oraz puszczanie wianków.

Organizatorzy przygotowali też atrakcje towarzyszące dla uczestników. Będzie m.in. dmuchańce, zabawy, konkursy dla dzieci, malowanie buziek, pieczenie kiełbasek przy ogniskach oraz warsztaty plecenia wianków świętojańskich.

Dzień Barda 2017 [FOTO] 

mwinnik / em24.pl

0

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA