Express-Miejski.pl

Rusza remont ul. Piastowskiej i części ul. Daszyńskiego. Jest zmiana organizacji ruchu

Rusza remont ul. Piastowskiej i części ul. Daszyńskiego. Jest zmiana organizacji ruchu fot.: mwinnik / em24.pl

Rozpoczyna się remont ul. Piastowskiej i części ul. Daszyńskiego w Ząbkowicach Śląskich. Na czas prowadzonych prac droga została zamknięta. Obowiazują objazdy.

Trasa jest zamknięta od ul. Bohaterów Getta do ul. Daszyńskiego. Termin realizacji inwestycji został wyznaczony do połowy października 2018 roku. 

Całkowity koszt remontu wyniesie ponad 2.5 mln zł. Remont zostanie wykonany na dwóch odcinkach. Pierwszy to około 700 metrowy fragment ul. Piastowskiej od skrzyżowania z ul. Bohaterów Getta do skrzyżowania z ul. Daszyńskiego, natomiast drugi to niewiele ponad stumetrowy odcinek na ul. Daszyńskiego do skrzyżowania z drogą krajową nr 8 (łącznie niewiele ponad 100 metrów). Na obu odcinkach planuje się remont nawierzchni, wykonanie zjazdów i podjazdów do posesji, a także wykonanie nowych oraz wymianę istniejących wpustów deszczowych wraz z przykanalikami. W ramach zadania zostaną utworzone dodatkowe dwa przejścia dla pieszych. 

Gmina na remont drogi otrzymała dofinansowanie w kwocie ponad 1.2 mln zł z urzędu wojewódzkiego w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019. W ubiegłym roku, dzięki środkom z tego samego projektu samorząd zrealizował przebudowę ul. Kamienieckiej.

ms. / em24.pl

0

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA