Express-Miejski.pl

„Wolność kocham i rozumiem...”, czyli Festiwal Piosenki Patriotycznej w Ząbkowcach Śląskich [foto]

Festiwal Piosenki Patriotycznej „Radosna Niepodległa” fot.: mwinnik / em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

17 maja w Ząbkowickim Ośrodku Kultury (ZOK) odbył się Festiwal Piosenki Patriotycznej „Radosna Niepodległa”. Na scenie zaprezentowało się 40 uczestników w 27 utworach.

Imprezę prowadził Radosław Tarach z ZOK-u. Uczestnicy rywalizowali w dwóch grupach, a występy artystów oceniało jury w składzie: Aneta Klinke-Osadnik, Jolanta Gabrysz oraz Zbigniew Łupak. Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

W kategorii od 12 do 15 lat pierwsze miejsce zajął Filip Skowrontuż za nim uplasowała się Zuzanna Kustra, na ostatnim stopniu podium stanęła Wiktoria Leśniak. Grand Prix wyśpiewała Oliwia Józefowicz, natomiast Nagroda Specjalna Burmistrza przypadła Karolinie Karpiak. Po występach uczestników na scenie zaprezentował się Ząbkowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Wśród grupy od 16 do 19 lat najlepsza okazała się Weronika Wójcik, druga była Kamila Łyko, a trzecia Klaudia Banasiak. Ponadto w tej kategorii jury przynało wyróżnienie Paulinie Prochorowskiej. Grand Prix przypadło duetowi: Kacper Szyka i Bartosz Słonopas.

Organizatorami festiwalu był Ząbkowicki Ośrodek Kultury i Ząbkowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku. 

mwinnik / em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • „Wolność kocham i rozumiem...”, czyli Festiwal Piosenki Patriotycznej w Ząbkowcach Śląskich [foto]

  2018-05-18 13:03:48

  gość: ~BONUS

  WOLNOŚĆ! JEDNA I DRUGA!

 • 2018-05-19 22:06:54

  gość: ~Gość

  @~BONUS
  Beznadziejna organizacja.

 • 2018-05-20 10:45:19

  gość: ~mnm

  ostatnio dodany post

  To hasło o "wolności" wywodzi się z Kodziarzy. Nie ma nic wspólnego z piosenką patriotyczną. Nawiasem mówiąc bywa, że kodziarki lewaczki / nauczycielki/ każą dzieciom śpiewać z okazji rocznicy niepodległości pieśń o "wolności i swobodzie"

REKLAMA