Express-Miejski.pl

FORUM » POWIAT ZĄBKOWICKI regulamin

 • Nauczyciele i dyrektorzy zgodni. Rodzice jeszcze nie wiedzą czego chcą

  2017-02-13 18:33:47

  sm. / Express-Miejski.pl

  Pedagodzy apelują o utworzenie dwóch osobnych szkół podstawowych w Bardzie i Przyłęku. Rodzice nie wypracowali jeszcze stanowiska, a władze niecierpliwie czekają.

 • 2017-02-14 10:30:40

  gość: ~czytelnik

  Rodzice nie chca podpaśc nauczycielom, którzy potem będa uczyc ich dzieci. Prawda jest taka, że lepiej jest zrobić w Bardzie pierwsze klasy a w Przyłęku ostatnie. tam sa juz przstosowae gabinety dla starszychuczniów. To jest proste powinno być najważniejsze dobro dzieci. Dla nauczycieli i dyrektorow , którzy zachowaja stanowiska, lepiej dwie szkoly. Nad czym tu debatowąć? Dla samorzadu mam wrażenie, że chodzi o zmuszenie rodziców do akcetracji planu nauczycieli.

 • 2017-02-14 11:23:56

  gość: ~TATO

  Uważam, że lepszy jest drugi wariant. Po co rozbijać szkoły na dwie części. W Ząbkowicach w 3 też jest taki plan. Chory plan. Dzieci mają od 5-8 kasy chodzić do budynku gimnazjum. Za moich "starych " czasów chodziliśmy tam przez 8 klas, a było nas dużo więcej niż teraz. W Gimnazjum nr 2 też była kiedyś podstawówka więc można powrócić do tego systemu. No ale przecież w gimnazjum na Powstańców dyr też musi mieć pracę :)

 • 2017-02-14 11:53:06

  gość: ~Mama

  Skoro burmistrz zawiedziony jest postawą rodziców, którzy nie przyszli na to spotkanie to widać, że nie ma pojęcia o realiach. My, rodzice, o godz. 12 to jesteśmy w pracy i nikt nie ma zamiaru wykorzystywać dnia wolnego i wyrywać się z pracy, żeby siedzieć i debatować. Dlaczego spotkanie nie zostało zorganizowane po godzinach pracy urzędników, np. o godz. 17? Wtedy gwarantuję, że mimo, iż dowiedzieliśmy się późno to pojawiłoby się zdecydowanie więcej osób niż tylko przedstawiciele rad rodziców.

  Jeśli już chodzi o warianty to zdecydowanie bardziej odpowiada mi wariant numer jeden - nie wyobrażam sobie, żeby moje młodsze dziecko, które za dwa lata pójdzie do pierwszej klasy miałoby uczęszczać do jednego budynku z młodzieżą starszą o 6-7 czy nawet 8 lat.

 • 2017-02-14 12:46:35

  gość: ~Ilona

  Oczywiście, że dyrektorzy i nauczyciele bronią droższej opcji , czyli podziału na dwie oddzielne szkoły podstawowe, bo o nic innego tu nie chodzi jak o zachowanie stołków i własną wygodę, a nie o dobro dzieci.
  Oczywistym jest fakt aby dla bezpieczeństwa dzieciaków zrobić rozdział młodszych od starszych i niech nie sieją tu argumentów, że kiedyś przecież tak było, bo nie musimy wracać do czasów komuny. Słyszałam też ,że chodzi tu o tradycje szkoły w Przyłęku i Patrona - jaka to straszna tradycja która ma zaledwie około 10 lat ( śmiech na sali). Dodatkowo dochodzi tu oszczędność, bo subwencji oświatowej z tytułu droższego wariantu nikt nie dołoży i fundusze będzie musiała znaleźć gmina. No i przede wszystkim to co już zostało wspomniane w poprzednich postach to dostosowanie szkoły w Przyłęku do małych dzieci, czyli dodatkowy zakup wyposażenia i przeróbki WC itp. - to dodatkowe dziesiąt tysięcy złotych, a wszystko po to aby obydwie dyrektorki zachowały swoje stołki. Gdzie tu sens i logika. Przynajmniej jedna z nauczycielek miała odwagę wstać i powiedzieć, że chodzi oczywiście też o wygodę nauczycieli. Pewnie i tak o wszystkim zdecydują radni i nie bardzo jestem przekonana czy pójdą za głosem rodziców, czy po prostu po układach pójdą za nauczycielami, bo przecież w radzie jest aż dwóch nauczycieli z Przewodniczącym Rady na czele.

 • 2017-02-14 14:27:36

  gość: ~mama

  Z przewodniczącego to taki nauczyciel, że hohoho......zapytajcie dzieciaków, bez wyjątku, jaką mają o nim opinie........

 • 2017-02-14 15:39:42

  gość: ~bardzianka

  Brawo dla tej mamy, która poleciała po radnych i to na forum publicznym. Nieroby siedza i pierdzą w stołki, biorac za to po kilka stowek miesiecznie!

 • 2017-02-14 16:42:33

  gość: ~bbbb

  "Jeśli już chodzi o warianty to zdecydowanie bardziej odpowiada mi wariant numer jeden - nie wyobrażam sobie, żeby moje młodsze dziecko, które za dwa lata pójdzie do pierwszej klasy miałoby uczęszczać do jednego budynku z młodzieżą starszą o 6-7 czy nawet 8 lat"

  to trzeba było Mamusiu zostać przy starym wariancie Gimnazjum i nie zrzędzić i nie reformować

 • 2017-02-14 16:58:10

  gość: ~autor

  To nie mamusia reformowała teraz jak i nie miała wpływu na poprzedni idiotyczny pomysł z tworzeniem gimnazjum.Ale tak już jest jak sie solidaruchy dorwały do władzy czytaj koryta to za co sie nie wezmą to spie...rdolą.Nie chcę bawić sie w proroka ale za lat kilka zaczną "reformować " i tę reformę oświaty.Podobnie zachowują sie nasze gminne władze ,o radnych nie ma co wspominać ,toż to zwykle matrioszki, puste to to w środku ,no bo jak kukiełką sterować jak ją animowąć ,musi gdzieś reka animatora sie zmieścić.Sznurki byłyby za bardzo widoczne.Władza gminna w osobie burmistrza ma generalnie w doopie rodziców, całe te pseudokonsultacje to pic na wodę, wiadomo kto będzie dyrektorem całości, a co moze sie założymy ?Gdyby burmistrzowi zależało na zdaniu rodziców , to spotkanie zorganizowałby w godzinach popołudniowo-wieczornych .Zobaczycie jak się będą zbliżały wybory ,o której godzinie burmistrzunio bedzie spotykał sie z wyborcami.

 • 2017-02-14 17:22:51

  gość: ~Ggggggbbb

  A wiesz ile dzieciaków jest teraz w 1 klasie .....? 10 na tym przykładzie jak ich rozdzielić do podstawówek. ? Po 5 i do tego 2 nauczycieli ...ekonomia nie dźwignie tego...tylko tyle

 • 2017-02-14 22:41:29

  gość: ~bebe

  Toż to lepiej jak w prywatnej szkole...

 • 2017-02-14 19:43:48

  gość: ~ola

  TATO - za twoich czasów to była jeszcze SP nr 4 i we wszystkich szkołach były dwie zmiany. Teraz dzieci się też nie zmieszczą w jednej szkółce i musiałyby siedzieć niektóre klasy do wieczora. Nie ma to też nic wspólnego z dyrektorem gimnazjum, bo z mocy prawa ma stać się wicedyrektorem. A tak poza tym to artykuł dotyczy Barda, a ty tu bzdury piszesz ...

 • 2017-02-15 08:12:42

  gość: ~TATO

  Pani OLU. W której szkole chodziło się na dwie zmiany bo na pewno nie w trójce, więc proszę nie wprowadzać zamętu. Artykuł jest o Bardzie ale dotyczy też Ząbkowic czyli rozbicia szkół - więc proszę uszanować opinię innych. Nie chcę żeby moje dziecko trafiło do innej szkoły po IV klasie bo to będzie kontynuacja "gimnazjum " tylko w trafią do niego dzieci jeszcze młodsze niż teraz.

 • 2017-02-15 09:48:11

  gość: ~brb

  Czy w ogóle jacyś rodzice wybierają się dziś na to spotkanie do Barda? Mam nadzieję, że ta prezentacja będzie rzetelnie omówiona i OBIEKTYWNIE, bo z niej wynika tylko, że dobry jest jeden wariant, a drugi już be.

 • 2017-02-15 10:08:38

  gość: ~rodzic

  Drodzy rodzice apeluję do was żebyście przyszli i uczestniczyli w dzisiejszym spotkaniu, ponieważ jest to bardzo ważna sprawa dotycząca waszych dzieci i tego w jakich warunkach będą się uczyć. Poza tym jest to jedna z niewielu uchwał naszej gminy, która będzie podejmowana po wysłuchaniu społeczeństwa. Radni oczywiście zagłosują zgodnie ze swoimi przekonaniami i sumieniem, taka ich rola, natomiast niech chociaż tyle zrobią, że nas wysłuchają!!!
  Rodzice dzieci z ZSP w Bardzie wiedza, że ta szkoła była zawsze traktowana "po macoszemu" w stosunku do PG w Przyłęku.
  Po drugie nie ma co się czarować, że wszędzie wokół zamykają szkoły, bo demografia tak wskazuje, ale nasza bogata gmina otworzy nową, bo nas na to stać!
  Po trzecie, jeśli chodzi o stanowisko to p. Śladowskiej pragnę przypomnieć, że dyrektorem się bywa...

 • 2017-02-15 20:18:41

  gość: ~Ilona

  No i po spotkaniu. Zachowanie Pani Śladowskiej i cała prezentacja to jedna wielka żenada. Tak tendencyjnej prezentacji po prostu nie da się słuchać. Przez gardło jej nie przechodziło, że tak naprawdę to nawet głosy nauczycieli w tej sprawie są mocno podzielone.Mam nadzieję że noga jej się powinie i Radni się nie ugną pod bzdurnymi sugestiami rządzącego klanu popleczników tej Pani.

 • 2017-02-15 21:23:47

  gość: ~rodzic

  Najbardziej żenujące było nakazanie przyjścia na spotkanie pracownikom gimnazjum!!! Przyszedł np. pan woźny!!! No pytam się jakie on ma zdanie na temat przyszłych szkół podstawowych, skoro jego córka kończy gimnazjum? Poza tym przyprowadziła ze sobą całe rodziny: babcie, mężów z żonami... CYRK! W ogóle się pytam w jakim charakterze pani Śladowska zabiera głos? Jest dyrektorem wygaszanego gimnazjum, a jak powołają nową szkołę to mam nadzieję, że będzie rzetelny (w końcu) konkurs na dyrektora tej placówki. Działanie tej pani skupiające wokół siebie krzykaczy, wrzaskunów jest po prostu żenujące!

 • 2017-02-15 21:27:54

  gość: ~BEE

  Prezentacja została zupełnie zmieniona i oczywiście wariant, za którym przystaje pani burmistrz i panie dyrektorki, został przedstawiony w samych superlatywach, natomiast ten drugi wariant BEE. Pani Śladowska przyprowadziła całe gimnazjum ze sprzątaczką i woźnym włącznie!!! Ubaw po pachy! Jeszcze tylko księdza brakowało żeby ją namaścił dożywotnim dyrektorem.

 • 2017-02-15 21:43:55

  gość: ~proste

  zrobić ankiete wsród rodziców i po sprawie.. myślicie że np. we Wrocławiu ktoś pyta nauczycieli ? czy rodziców ? zmiana i koniec liwkidacja i przystosowanie a nie tworzenie dwóch podstawówek..

 • 2017-02-15 22:07:29

  gość: ~kika

  Bardo nie Wrocław i na szczęście radni super się zachowali wysłuchując racji rodziców. żadna ankieta, ani głosowania nie są wiążące dla radnych. Choć mam nadzieję na ich rozsądek w tej sprawie. Popieram zdanie wcześniej komentujących, że zachowanie jednej z pań dyrektorek było co najmniej żenujące.
  Barda tez nie porównujmy do Wrocławia, bo tam nakłady na oświatę sa ogromne, natomiast w naszej gminie każda złotówka ma znaczenie. Z danych wynika, że w ciągu 3 lat jest to prawie milion złotych więcej jak utworzy się osobna szkołę w Przyłęku. Takie kwoty miałyby również znaczenie nawet we Wrocławiu.

 • 2017-02-15 22:29:22

  gość: ~llllll

  toż piszę że np. Wrocław, Kłodzko itd itd.. patrzy na ekonomię a nie stanowiska pań dyrektorek ... a i jestem za 1 wariantem i tyle...dlatego każda złotówka jest ważna.i tyle w temacie .. co zrobią radni to zobaczymy i rozliczymy...żeby zawsze tak słuchali to by w całej gminie były wodociągi, otwarte świetlice itd. itd.

 • 2017-02-15 22:45:10

  gość: ~kika

  Może nie zawsze powinni konsultować i wysłuchiwać, ale teraz tak zrobili i wielki szacun za to. Ciekawe czemuż to panie dyrektorki takie zacietrzewione są w tych swoich poglądach? Przecież to panie specjalistki od wychowania i kształcenia naszych dzieci, a sa za dzieleniem dzieci na wiejskie i miejskie,za rozdzielaniem dzieci w klasach, itd. O co tu chodzi?

 • 2017-02-16 15:24:15

  gość: ~Czytelnik do kiki

  Pytasz o co chodzi . Chodzi o zachowanie stanowisk pracy , nadal bedzie dwóch dyrektorów itd.... Nie chodzi o dzieci one sa na ostatnim miejscu w tym wszystkim.

 • 2017-02-16 19:10:05

  gość: ~Rodzic

  Skończyło się zgodnie z wolą większości rodziców. Radni przegłosowali projekt z jedną szkołą, z podziałem klasy 1-5 w Bardo, 6-8 w Przyłęku.

 • 2017-02-16 21:15:42

  gość: ~Mama

  Z jaką większością rodziców? 25 na 25 to raczej tyle samo. Jak będzie zobaczymy. Pytanie do radnych: kto z was spotkał się w swoich okręgach i spytał ludzi o zdanie? No cóż sami ich wybraliśmy.

 • 2017-02-16 21:25:06

  gość: ~Rodzic

  25 do 25 według pań dyrektorek. W głosowaniu w szkole na spotkaniu brali udział rodzice dzieci kończących gimnazjum i nie mających dzieci które uczęszczają lub będą uczęszczały do podstawówki. Pani dyrektor gimnazjum robiła wiele aby utrzymać stołek, ale nie wyszło.

 • 2017-02-16 23:31:54

  gość: ~rodzic

  Mało tego, bo brały udział też całe rodziny z Przyłęku łącznie z dziećmi, których głosy zostały policzone. Najśmieszniejsze jest to że zdarzało się że co poniektórzy w dyskusjach w kuluarach byli za opcją jednej podstawówki, a głosowali inaczej pod zabójczym wzrokiem Pani Dyrektor Gimnazjum. Ha ha ha !!!

 • 2017-02-16 23:36:37

  gość: ~kika

  Spotkali się w środę w ZSP w Bardzie z rodzicami. Jednak jak zobaczyli jakimi metodami p. Śladowska za wszelką cenę chce zachować stanowisko dyrektora, to im się oczy otworzyły. Bardzo dziekujemy radnym za przybycie i wsłuchanie się w głosy rodziców.

REKLAMA


REKLAMA